Кардіологи ставитимуть новий діагноз - "розбите серце"

Кардіологи ставитимуть новий діагноз - "розбите серце"

Кардіологи ставитимуть новий діагноз - "розбите серце" / Фото: Архів

У кардіологів навіть з'явився термін "синдром розбитого серця", який по-науковому називається кардіоміопатія такоцубо.

Сильні переживання, душевний біль, втрата близьких можуть в прямому сенсі "розбити серце", стверджують британські науковці.

У кардіологів навіть з'явився термін "синдром розбитого серця", який по-науковому називається кардіоміопатія такоцубо.

Суть цієї хвороби в тому, що під впливом сильного стресу відбувається раптове ослаблення скорочень серцевого м'яза. Якщо "розбите серце" не лікувати, то в рази зростає загроза інфаркту та ранньої серцевої недостатності.

Є статистика, що батьки, які втратили своїх дитей, в перші 10 років після втрати, гинуть в 4 рази частіше, ніж "благополучні" люди їхнього віку. І точно такі ж дані були отримані в декількох дослідженнях, проведених кількома роками раніше, коли вчені намагалися з'ясувати - як впливає на подальше життя людини втрата людини.

І причина не тільки психологічна. "Синдром розбитого серця" послаблює імунний захист організму, люди, які цим страждають, частіше хворіють гострими запальними захворюваннями, частіше підхоплюють запалення легенів після банальної застуди і навіть частіше потрапляють в аварії через порушення концентрації уваги.

Лікарі попереджають, що виглядати людина з "розбитим серцем" може цілком нормально від пережитої трагедії.

Вона ходить на роботу, спілкується з друзями, жартує. Але насправді знаходиться в стані так званої "усміхненої депресії". Це дуже важко піддається діагностиці та лікуванню захворювання, коли за зовнішньою маскою благополуччя ховається важка туга і навіть суїцидальні думки.

Тому медики вважають, що за людьми, які перенесли трагічну втрату, хоча б протягом року повинен спостерігати кардіолог або фахівець з психосоматики.

Читайте також:

Британські вчені пояснили, як сміх перемагає біль

Вчені з'ясували, що діти роблять батьків здоровішими

Вчені передбачили кінець еволюції - людський мозок досяг межі розвитку

Вчені знайшли механізм редагування пам'яті

Повʼязані теми:

Наступна публікація