Вчені довели, що вічне кохання можливе

У людей, які тільки вступили в романтичні відносини, і у тих, які стверджують, що їх пристрасть з роками не згасла, виявили схожі неврологічні реакції.

Артур Ерон з американського Університету Стоні-Брук і група його колег виявили схожі неврологічні реакції у людей, які тільки вступили в романтичні відносини, і у тих, які стверджують, що їх пристрасть з роками не згасла.

Спочатку дослідники перевірили перших, тільки-но закоханих. Коли учасники експерименту бачили фотографію коханої людини, реєструвалася реакція в області мозку, яка обробляє нейромедіатор дофамін. Та ж область відповідає за сприйняття їжі та алкоголю, а також стимулювання бажань і прагнень. При спостеріганні схожих людей вона залишалася без змін.

Після цього були обстежені 17 осіб, які, довгий час перебуваючи у шлюбі (10-29 років), стверджували, що відчувають себе так, немов романтичні відносини тільки починаються.

Вчені розробили для них семибальну шкалою інтенсивності любовного почуття, і всі піддослідні набрали не менше п'яти балів. Потім учасники експерименту пройшли вже описану процедуру. І знову при показі фотографій улюблених реєструвалася та ж сама активність у зазначеній зоні.

Між двома групами були і відмінності. У перших у мозку реагували області, пов'язані з нав'язливими станами та нервовою напруженістю, в той час як у учасників, залучених в довгострокові відносини, реєструвалася діяльність у регіонах, що відповідають за парний зв'язок і прихильність.

Нагадаємо, нещодавно канадські вчені нещодавно знайшли головну причину розлучень, якою виявилася нудьга.

Читайте також:

Вчені здивувалися: оптимізм та кохання не подовжують життя

Названо інгредієнти вдалого шлюбу

Сліпий чоловік прозрів, поцілувавши фотографію своєї дружини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: