Вчені довели, що вічне кохання можливе

Вчені довели, що вічне кохання можливе

Ілюстрація / Фото: Архів

У людей, які тільки вступили в романтичні відносини, і у тих, які стверджують, що їх пристрасть з роками не згасла, виявили схожі неврологічні реакції.

Артур Ерон з американського Університету Стоні-Брук і група його колег виявили схожі неврологічні реакції у людей, які тільки вступили в романтичні відносини, і у тих, які стверджують, що їх пристрасть з роками не згасла.

Спочатку дослідники перевірили перших, тільки-но закоханих. Коли учасники експерименту бачили фотографію коханої людини, реєструвалася реакція в області мозку, яка обробляє нейромедіатор дофамін. Та ж область відповідає за сприйняття їжі та алкоголю, а також стимулювання бажань і прагнень. При спостеріганні схожих людей вона залишалася без змін.

Після цього були обстежені 17 осіб, які, довгий час перебуваючи у шлюбі (10-29 років), стверджували, що відчувають себе так, немов романтичні відносини тільки починаються.

Вчені розробили для них семибальну шкалою інтенсивності любовного почуття, і всі піддослідні набрали не менше п'яти балів. Потім учасники експерименту пройшли вже описану процедуру. І знову при показі фотографій улюблених реєструвалася та ж сама активність у зазначеній зоні.

Між двома групами були і відмінності. У перших у мозку реагували області, пов'язані з нав'язливими станами та нервовою напруженістю, в той час як у учасників, залучених в довгострокові відносини, реєструвалася діяльність у регіонах, що відповідають за парний зв'язок і прихильність.

Нагадаємо, нещодавно канадські вчені нещодавно знайшли головну причину розлучень, якою виявилася нудьга.

Читайте також:

Вчені здивувалися: оптимізм та кохання не подовжують життя

Названо інгредієнти вдалого шлюбу

Сліпий чоловік прозрів, поцілувавши фотографію своєї дружини

Повʼязані теми:

Наступна публікація