Вчені порахували, скільки грошей потрібно для щастя

Дата публікації
Перегляди
5228
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені порахували, скільки грошей потрібно для щастя

Вчені порахували, скільки грошей потрібно для щастя / Фото: moneyegregor.ru

Щоб легше ставитися до життєвих негараздів, потрібно заробляти 75 тисяч доларів на рік, що становить 6250 доларів на місяць.

Американські вчені з Школи громадських і міжнародних відносин імені Вудро Вільсона при Прінстонському університеті з'ясували, скільки грошей потрібно людині для щастя. Виявилося, щоб легше ставитися до життєвих негараздів, потрібно заробляти 75 тисяч доларів на рік, що становить 6250 доларів на місяць.

Економіст Ангус Дітон і психолог Деніел Канеман, які проводили дослідження, відзначають, що саме ця сума є свого роду кордоном. Якщо людина отримує менше, вона складніше переживає життєві чвари й негаразди. Втім, не варто думати, що рівень задоволеності життям зростає і далі після 75 тисяч на рік. З'ясувалося, що більше грошей, ніж ця сума, щастя вже не додає, повідомляє журнал Time.

"Імовірніше за все, при перевищенні річного доходу вище за поріг в 75 тисяч доларів здатність людей в буквальному сенсі "купувати" життєвий досвід, що приносить позитивні емоції, врівноважується негативними ефектами, позбавляє людину можливості відчути маленькі радощі життя", - пише журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

У цілому, в дослідженні взяли участь 450 тисяч американців. Їх опитували протягом 2008 та 2009 років. Згідно з отриманими даними, середня оцінка якості життя американців складає 6,76 з 10. З'ясувалося, що 85% опитаних щодня прокидаються у відмінному настрої незалежно від того, скільки отримують. При цьому 40% заявили, що відчувають стрес, а 24% - зневіра.

Роль грошей проявилася, коли респондентів почали питати, наскільки їх турбують ті чи інші проблеми в їхньому житті. Тут виявилося, що, зокрема, розлучення з чоловіком турбує близько 51% тих, хто заробляє менше 1 тисячі доларів (30,5 тисяч рублів) на місяць, і тільки 24% з тих, хто отримує більше 3 тисяч доларів (91,7 тисяч рублів) щомісяця.

Вчені обумовлюють також, що мова в даному випадку йде про стан загальної задоволеності своїм життям, а не про конкретну емоційному підйомі і настрої, яке змінюється протягом дня. Автори дослідження відзначають, що зв'язок між грішми й щастям носить непрямий характер: "Високі доходи не роблять вас щасливим, але вони дають вам життя, яка сприймається як більш хороша".

Тим часом, як з'ясували британські вчені, щастя не просто в певній сумі, а в тому, що ця сума більше, ніж у сусідів. Прагнення до матеріального перевазі над сусідами і друзями багато в чому спонукає людей працювати більше, щоб більше отримувати.

"За останні 40 років наші машини стали швидше, але у наших сусідів - теж. Якщо у тебе не найбільший будинок або не найшвидкохідна машина в окрузі, це не дає тобі такого високого емоційного заряду, як якщо б ні в кого більше таких не було ", - зазначив доктор Кріс Бойс, фахівець факультету психології Варвікского університету. І навіть якщо ти заробляєш мільйон фунтів стерлінгів на рік, це не зробить тебе щасливим, якщо твої друзі заробляють по два мільйони.

Втім, все це не відноситься до позитивних емоцій, таких, як веселощі і насолода. Вони більш тісно пов'язані з іншими факторами: самоповагою, незалежністю, наявністю друзів і цікавої роботи. Психологи відзначають дивовижний факт: наскільки сильна кореляція між рівнем доходу та задоволеністю життям, настільки мала кореляції між кількістю грошей і позитивними емоціями.

Читайте також:

Вчені: нещасні люди дивляться телевізор, щасливі читають книжки

Учені дізнались, коли настає пік сімейного щастя

Вчені: гроші покращують життя, але не приносять щастя

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5228
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація