Вчені: гроші покращують життя, але не приносять щастя

Вчені вперше дослідили взаємозв'язок між рівнем доходів і позитивними емоціями.

Американські дослідники провели перше в історії глобальне дослідження зв'язку між рівнем доходу і простим людським щастям.

На запитання соціологів в 2005-2006 роках відповіли більш 136 тисяч осіб в 132 країнах, що представляють 96% населення планети.

Результати відображають різноманітність культурних, економічних і політичних реалій різних куточків земної кулі. Якщо коротко і загалом, то задоволеність життям зазвичай зростає із збільшенням доходу, але це не обов'язково означає позитивні емоції.

Респондентів просили оцінити за десятибальною шкалою ступінь задоволеності основних потреб у їжі, житлі, зручності, а також психологічних потреб. Крім того, вони повинні були відповісти на питання про позитивні і негативні емоції, які вони відчували в попередній день, про те, чи відчувають вони повагу з боку оточуючих, чи можуть покластися на друзів і родину в надзвичайній ситуації і наскільки вони вільні вибирати види повсякденної діяльності.

Як і в попередніх дослідженнях, встановлено, що задоволеність життям зростає в міру збільшення особистого й національного доходу. Але позитивні емоції, які зростають у міру збільшення доходів досить незначно, більш тісно пов'язані з іншими факторами, такими як повага з боку оточуючих, свобода, соціальна підтримка і добре виконана робота.

Керівник дослідження Ед Дінер, почесний професор психології Університету Іллінойсу зазначив, що різницю між задоволеністю життям і позитивними емоціями було встановлено вперше.

Читайте також:

Російський математик Перельман відмовився від Премії тисячоліття

Американський вчений розгадав код Платона

Французькі вчені знайшли спосіб звільнити світ від стоматологів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: