Життя у місті руйнує мозок

Життя у місті руйнує мозок

Мозок руйнується від життя в місті / Фото: Сегодня

Життя в місті може позбавити ваш мозок здатності концентруватися. Усього п'ять хвилин перебування на жвавій вулиці провокує стрес, що погано впливає на мізки.

Життя в місті послаблює пам'ять, увагу і може призвести до психічного виснаження.

Американські вчені стверджують, що величезна кількість дрібних стимулів, які отримує людський мозок в умовах міста, може здатися просто шумом. Але людині доводиться звертати на них увагу, навіть коли мозок дуже перевантажений.

Тому мозок людини змушений постійно перебувати у стані "втечі або боротьби", який провокує виділення гормону стресу кортизолу.

На думку вчених, всього п'ять хвилин перебування на жвавій вулиці може зменшити здатність до зосередження.

У таких умовах здатність мозку до концентрації уваги поступово втрачається, адже кортизол не дає утворюватися новим нервовим зв'язкам.

Відзначимо, що людський мозок, на думку вчених, руйнує також Інтернет. Інтенсивне і тривале користування Інтернетом призводить до змін у роботі головного мозку людини, який втрачає здатність до системного й поглибленого мислення.

Новітні дослідження нейрохірургів показали, що під час роботи в Інтернеті швидко розвиваються дві області головного мозку: частина, що відповідає за короткострокову пам'ять, і центр, відповідальний за прийняття швидких рішень.

Однак глибинні зони мозку, де ведеться детальний аналіз фундаментальних проблем, які стосуються всіх сторін життя і діяльності людини, не отримують необхідних імпульсів, і інтенсивність їхньої роботи скорочується.

Читайте також:

Вчені встановили, що харчування у фаст-фудах порушує психіку

Китайські вчені довели, що жінкам шкідливо думати

Вчені довели, що у людей курячі мізки

Повʼязані теми:

Наступна публікація