Інтенсивне користування Інтернетом змінює головний мозок

Інтернет-серфінг - швидкий і постійний перегляд сайтів - призводить до скорочення інтенсивності роботи тих зон мозку, які відповідають за системне і поглиблене мислення.

Інтенсивне і тривале користування Інтернетом призводить до змін у роботі головного мозку людини, який втрачає здатність до системного й поглибленого мислення.

"Навик до швидкого і постійного перегляду сайтів - серфінгу в Інтернеті – призводить до того, що інтелектуальна діяльність стає поверхневою", - зазначив один з провідних американських фахівців у галузі кібернетичної інформації Ніколас Карр. Він здобув усесвітню популярність два роки тому, коли опублікував статтю "Чи робить Google нас дурними?".

Найбільші технологічні компанії світу дуже серйозно ставляться до проблеми взаємозв'язку Інтернету і творчих здібностей людини.

Так, американська авіабудівна компанія "Боїнг" створила спеціальну експертну групу, яка працює з молодими інженерами з метою підтримки їхньої інтелектуальної форми за рахунок збалансованого підходу до роботи в Інтернеті і поза мережею з науковою літературою.

Новітні дослідження нейрохірургів показали, що під час роботи в Інтернеті швидко розвиваються дві області головного мозку: частина, що відповідає за короткострокову пам'ять, і центр, відповідальний за прийняття швидких рішень.

Однак глибинні зони мозку, де ведеться детальний аналіз фундаментальних проблем, які стосуються всіх сторін життя і діяльності людини, не отримує необхідних імпульсів, і інтенсивність їхньої роботи скорочується.

У результаті люди, "одержимі" навігацією в Інтернеті, стають більш імпульсивні і втрачають здатність до поглибленої та неспішної інтелектуальної діяльності, вважає низка фахівців.

Читайте також:

Користувачів Інтернету в Україні стало понад 3 мільйони

Вчені встановили, що харчування у фаст-фудах порушує психіку

Медики перемогли хворобу Альцгеймера

Мобільні телефони провокують чотири виду раку та імпотенцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: