Азарову відправили поправки до проекту Податкового кодексу

До парламенту було віправлено записку від Адміністрації президента з переліком поправок до проекту Податкового кодексу.

Адміністрація президента Віктора Януковича підготувала і направила уряду доповідну записку з переліком поправок до проекту Податкового кодексу.

У доповідній записці, зокрема, зазначено, що "проект Податкового кодексу України містить положення, які очевидно не узгоджуються з політикою дерегуляції підприємницької діяльності та зменшення податкового навантаження на підприємців".

В Адміністрації президента також відзначили, що проект Податкового кодексу вимагає не тільки суттєвого техніко-юридичного опрацювання, але і прийняття політичного рішення щодо можливості його підтримки у другому читанні і подальшого підписання главою держави. "Проект складається з штучно об'єднаних, без належного опрацьовування, законодавчих актів, викладених у відповідних розділах кодексу ... і що мають свою нумерацію, що суттєво ускладнить користування кодексом у разі його прийняття", - зазначено в записці.

Крім того, в Адміністрації пропонують внести зміни в основному в статті Податкового кодексу, що стосуються адміністрування податків. Зокрема, запропоновано вилучити весь блок про контрольні виїзні перевірки (ст. 45 другого розділу проекту кодексу), повністю скасувати запропонований проектом механізм припинення документальної виїзної планової та позапланової перевірок (ст. 46) і скоротити (на п'ять-десять днів) терміни перевірок, а також терміни, на які ці перевірки можуть бути продовжені за рішенням керівника податкової (ст. 46).

Також в Адміністрації президента виступають за скасування норми проекту про безакцептне списання коштів, яке суперечить конституційним гарантіям захисту приватної власності. Разом з тим, уряду пропонують не надавати податковій право вилучати оригінали первинних фінансово-господарських документів і організовувати вилучення майна платника податків.

Ще одна поправка - перегляд деяких податкових стимулів для підприємців, що містяться в проекті кодексу. Зокрема, пропонується виключити запропонований механізм відшкодування платнику податку витрат, здійснених щодо інвестиційного проекту на будівництво або поліпшення капітальних активів після передачі таких активів у державну чи комунальну власність.

Крім того, в Адміністрації президента ратують за виключення з проекту глави про спеціальний режим оподаткування суб'єктів господарювання, що реалізують інвестиційні проекти на основі енергозберігаючих, екологічно прийнятних і наукомістких технологій.

Нагадаємо, раніше президент Янукович заявив, що проект Податкового кодексу вимагає серйозного доопрацювання і в нинішньому вигляді не має достатньої підтримки в парламенті. Разом з тим, депутат від НУ-НС, лідер "Європейської партії України" Микола Катеринчук заявив, що до урядового проекту Податкового кодексу у Верховній раді подано 5060 поправок.

17 червня Верховна рада прийняла за основу урядовий проект Податкового кодексу N6509. "За" проголосували 247 народних депутатів.

Читайте також:

У Тігіпка пропонують підвищити річний обіг підприємцям, які працюють на єдиному податку

Бондаренко закликав підприємців активно доробляти Податковий кодекс

До Податкового кодексу надійшло 1600 поправок

Кужель: Податковий кодекс - конституція, за якою має жити бізнес

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: