Експерти про майбутнє "Батьківщини": все має триматися на Юлі

Експерти про майбутнє "Батьківщини": все має триматися на Юлі

Ілюстрація / Фото: УНІАН

На майбутніх виборах "Батьківщина" може розраховувати на 20% голосів.

Незважаючи на те, що деякі експерти відзначають кризис у партії "Батьківщина", скидати з рахунків цю політичну силу не варто, пише "Сегодня".

Видання, зокрема, зазначає, що ув'язнення Тимошенко закріпило за партією імідж провідної опозиційної сили, і незадоволена владою частина населення, прийшовши на вибори, в основному проголосує саме за "Батьківщину".

При цьому не дуже важливо - чи піде хтось з видних діячів партії, чи ні. Рейтинг вочевидь все одно буде тримати бренд Юлі, незалежно від наповнення списку. З урахуванням цього "Батьківщина" цілком може розраховувати на 20%, а то й більше, йдеться у статті.

Єдине, що реально небезпечно для партії, - поява великої кількості опозиційних партій і рухів, які не подолають 5% бар'єр, але сотні тисяч, а то і мільйони голосів у "Батьківщини" віднімуть. Ще більших збитків завдасть непроходження в Раду великих опозиційних партій - "Свободи" Тягнибока і УДАРу Кличко (а це можливо - вони можуть трохи недотянуть до 5%). В такому випадку опозиція втратить сходу близько 8% виборців.

"Інформація про розкол поширюється спеціально, щоб підірвати довіру виборців до нас. Але вже чітко заявлено, що прохідний бар'єр буде в 5%, і він непідйомний для тих, хто, можливо, і виношує думки про розкол", - зазначив керівник фракції БЮТ Іван Кириленко.

Розкрутити до осені 2012 року новий політичний проект з нуля практично неможливо, погоджується з ним видання.

"Жоден з бютівців не має для цього достатньо високого особистого рейтингу. Вони все одно продовжують триматися на імені Юлії Тимошенко", - пояснює політолог Сергій Таран.

Навряд чи бютівців чекають з розпростертими обіймами в інших політичних проектах, які заявляють себе опозиційними. "Спроби будуть, адже прохідна частина списку скоротиться щонайменше вдвічі. Але головним донором для Яценюка, проекту Кличко, можливо, навіть для "Свободи", буде НУ-НС, а не БЮТ", - вважає політолог Сергій Таран.

У той же час, на думку політолога Вадима Карасьова, у "Батьківщини" є шлях зберегти єдність

"Номером один має бути прізвище Тимошенко. У цій ролі могла б виступити її дочка, Євгенія, або чоловік Олександр. А всі нитки управління повинні зберегтися у Турчинова. Мовляв, одна Тимошенко у в'язниці, але справа її живе і перемагає", - вважає політолог Вадим Карасьов.

Читайте також:

У штабі "Батьківщини" затримують зарплату співробітникам - ЗМІ

БЮТ віддасть всі сили на боротьбу за свободу Тимошенко

"Батьківщина" заявила, що ГПУ взяла у заручники громадянку США

Повʼязані теми:

Наступна публікація