Герман ледь не вилетіла із топ-10 впливових українок

Дата публікації
Перегляди
3634
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Рейтинг найвпливовіших жінок окупували регіоналки. 

Журнал "Фокус" оприлюднив свіжий рейтинг 100 найвпливовіших жінок України. Перше місце рейтингу п'ятий рік поспіль займає екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Майже чверть списку найвпливовіших жінок України - представниці влади і правлячої партії. Це пояснюється, в першу чергу, жорсткою вертикаллю, яку вибудовує глава держави. При цьому наближеність до Віктора Януковича багато в чому визначає ступінь впливовості "політичних" дам.

Показовим винятком є ​​втрата позицій Ганною Герман - з минулорічного другого місця вона скотилася на восьме. У той же час сестра Сергія Льовочкіна Юлія, депутат від Партії регіонів, навпаки, піднялася на дві позиції - з дев'ятого на сьоме місце. Також посилили свій вплив депутат Тетяна Бахтеєва, представник президента в Конституційному суді Олена Лукаш і перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова.

Зокрема, Акімова зайняла в рейтингу 2-е місце, 3-е - дочка другого президента України (1995-2005) Леоніда Кучми Олена Пінчук, 4-е - Лукаш, 5-е - Бахтеєва.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Раїса Богатирьова на 6-му місці, Льовочкіна - на 7-му, Ганна Герман посідає 8-е місце рейтингу, на 9-му місці - власник та головний редактор "Української правди" Олена Притула.

Десятку найбільш впливових українок закриває громадський діяч, дружина віце-прем'єр-міністра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка - Вікторія Тігіпко.

Проривом цього року видання називає Світлану Войцеховську, керівника секретаріату політичної партії "Фронт змін". Войцеховська в списку найвпливовіших жінок піднялася на 48 позицій і зайняла 31 позицію.

Важливою тенденцією рейтингу стало посилення жіночого впливу в бізнесі: якщо в 2010 році власниками і менеджерами структур і підприємств були тільки 18 учасниць, то в 2011-м своїми комерційними успіхами можуть похвалитися 28 українок.

У нинішньому рейтингу "Фокус" вперше дав власну відповідь на питання про те, чи впливає колір волосся на успішність жінки. Статистика виявилася більш ніж показовою: 38 блондинок, 26 брюнеток і 29 шатенок не залишили жодних шансів жінкам з рудим кольором волосся. Втім, натуральність кольору волосся учасниць рейтингу редакція не гарантує.

Редакція "Фокуса" склала попередній список зі 125 жінок. Оцінювали претенденток найвпливовіші та відомі в різних сферах діяльності чоловіки. Ключовими критеріями оцінки були: близькість до ухвалення державних рішень, масштаби підконтрольного бізнесу, вплив на громадську думку, особиста популярність, родинні зв'язки. Експерти на свій розсуд присвоювали номінантка місця від першого до сотого. При підрахунку результатів кожної позиції відповідала сума балів від 100 до 1 - чим вище місце, тим більше балів. При цьому кожен експерт міг доповнити список прізвищами жінок, яких не було в попередньому переліку редакції, оцінивши їх за такою ж схемою.

Нагадаємо, у щорічному рейтингу найвпливовіших жінок світу за версією журнала Forbes перше місце посіла канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Читайте також:

Forbes назвав 100 найвпливовіших жінок світу

Рейтинг найвпливовіших українців очолили Янукович та його оточення

Forbes назвав найгірші автомобілі 2011 модельного року

Forbes оприлюднив список 100 найбагатших українців

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3634
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація