Інтернет-провайдерів змусять закривати порносайти

Інтернет-провайдерів змусять закривати порносайти

Ілюстрація

Депутати проголосувати у першому читанні за законопроект, який може створити багато проблем інтернет-провайдерам і захистити суспільну мораль.

Верховна Рада має намір зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати вільний доступ до веб-сайтів або їхніх частин, визначених Нацкомісією з моралі як еротичні.

За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226.

Зокрема, проект закону передбачає внесення низки змін до закону "Про захист суспільної моралі".

Також інтернет-провайдери за рішенням суду будуть зобов'язані протягом доби забезпечувати технічними засобами видалення з національного сегмента інтернету вмісту, що шкодить суспільної моралі.

У випадку розміщення подібного контенту за межами України пропонується зобов'язати провайдера надійно блокувати доступ до нього.

Крім того, Рада має намір заборонити в телевізійних і радіопрограмах (крім каналів з обмеженим доступом) з 6:00 до 23:00, а також в рекламі, мобільному контенті, комп'ютерних іграх, ЗМІ, орієнтованих на дітей, фільмах без обмеження глядацької аудиторії демонструвати померлих або важко поранених, актів вандалізму, а також позитивну оцінку насильства (порушення цієї норми може бути причиною для анулювання ліцензії телерадіокомпанії).

Законопроект також допускає введення профілактичних заходів для боротьби з негативним впливом на дітей продукції, що завдає шкоду суспільній моралі.

Зокрема, Рада має намір забезпечити держзамовлення на розробку і поширення спеціалізованого обладнання з функцією батьківського контролю за змістом телепрограм. А також обладнання з обмеження доступу дітей до еротичної інформації в телекомунікаційних мережах, впровадження критеріїв класифікації комп'ютерних ігор залежно від віку споживачів.

Крім цього, проект закону припускає зобов'язання інтернет-провайдерів, що надають доступ до мобільного контенту, забезпечувати споживача засобами обмеження дітей до еротичного мобільного контенту.

Депутати також пропонують створити Єдину спеціалізовану інформаційно-телекомунікаційну систему даних про стан суспільної моралі, фінансування якої повинне здійснюватися з державного бюджету.

Розпорядником цієї системи передбачається призначити Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, а доступ до неї безкоштовно повинен надаватися правоохоронним органам.

Раніше інтернет-асоціація України вважає технічно неможливим обмеження інтернет-провайдерами вільного доступу до веб-сайтів або їх частин, визначених комісією зморалі як еротичні.

Читайте також:

На канал дитячої передачі на YouTube завантажили порно

В Одесі накрили інтернет-порностудію

У Греції затримали розповсюджувачів дитячого порно, серед них священик

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація