Києву хочуть змінити янгола-охоронця

Києву хочуть змінити янгола-охоронця

Архангел Михаїл

Янголом-охоронцем киян може стати Архангел Гавриїл.

Архангел Михаїл може втратити статус янгола-охоронця Києва, адже історично першим покровителем усіх киян були Архангнел Гавриїл і Богородиця.

На думку представників громадської організації "Лагода", яка збирає на Майдані підписи киян за зміну архангела, заміну вони мотивують тим, що Михайло для Києва дуже войовничий, він нібито "спонукає" жителів збирати мітинги і протести. Але раніше у Києва були інші захисники, пише "Сегодня".

"Ми підняли історичну документацію і найбільш древні книги (1037 року), що дійшли до наших днів, і знайшли відомості про те, що саме Архангел Гавриїл спочатку вважався покровителем Києва, і саме на честь Богородиці були побудовані і названі перші християнські церкви в Києві - Десятинна церква, Успенський собор і т.д.", - сказав заступник голови організації Андрій Ковтунов.

Слова громадських активістів підтвердили й історики.

"Так, першими заступниками були Гавриїл і Богородиця", - сказав києвознавець Дмитро Малаков.

У Музеї історії Києва розповіли, що "в церковно-історичній літературі дійсно висловлюється гіпотеза про те, що що крім Богородиці, саме архангел Гавриїл вважався першим покровителем Києва". Але після численних воєн кияни стали більше почитати архангела Михаїла. І в 1108-1113 роках вже на його честь був побудований Михайлівський Золотоверхий собор.

Священики ж визнають покровителем Києва саме Михайла, адже він єдиний був визнаний офіційно.

"Катерина II перша наказала використовувати зображення Архангела Михаїла в міській символіці, до цього на гербі були намальовані лук і стріла. Про Гавриїла і Богородицю ж подібних документів немає. Так що немає сенсу змінювати покровителя", - сказав прес-секретар УПЦ (КП) Євстратій Зоря.

Але церковники за те, щоб зробити нову скульптуру Михаїла. Та, що зараз на Лядських воротах головній площі країни, їх не влаштовує кольором "шкіри".

"Це, звичайно, справа смаку. Але архангел не повинен бути чорним. Хай би він був весь із золота. Більш того, його необхідно зображати у довгій туніці і зі складеними крилами", - сказав прес-секретар УПЦ Василь Анісімов.

У главку охорони культурної спадщини КМДА нам сказали, що змінювати покровителя Києва з Михайла на Гавриїла поки не думали, а от скульптуру на Майдані збираються замінити на нову вже в наступному році. Автор її поки невідомий, але однозначно скульптура буде світлою і з бронзи.

Читайте також:

У Києва з'явився ще один Архангел-захисник

На Житомирщині встановили пам'ятник Матері

У Києві відкрили пам'ятник Льодянику на паличці

У Києві відкрили пам'ятник жіночим трусикам

Повʼязані теми:

Наступна публікація