У Києва з'явився ще один Архангел-захисник

Статую Архістратига Михаїла із міді з позолотою висотою 2,4 метра встановили на південній брамі "Софії Київської".

У Києва з'явилася ще одна статуя Архістратига Михаїла. Його постать установили на південній брамі "Софії Київської", так, як це і було до 30-х років минулого століття. Щоправда, нині під пильним оком небесного захисника буде ще й секретне відомство - СБУ. Бо фігура повернута в її бік.

Над створенням копії фігури Архангела, виконаної у стилі українського бароко, працював київський митець Микола Білик. За його словами, копію зроблено за архівними кресленнями і фотографіями.

Фігуру виконано з міді з позолотою, висота без шпиля - 1,7 м, а у встановленому вигляді становить 2,4 м.

На сьогодні вартість проекту відновлення фігури архістратига Михаїла становить близько 1,5 млн грн, але остаточні підрахунки можна буде зробити трохи пізнішеі. Відновлення скульптури стало можливим завдяки фінансовій підтримці меценатів.

Нагадаємо, у вересні 1930 року на очах тисяч киян скульптуру Архістратига Михаїла скинули з південної вежі архітектурного ансамблю "Свята Софія", а за кілька днів розтрощили.

Київ залишився без свого святого покровителя, який ніс важку місію охорони Києва від часів хрещення Русі. Але нині історичну справедливість відновили: через вісім десятиріч Архістратиг повернувся на своє місце.

Читайте також:

На Житомирщині встановили пам'ятник Матері

У Києві відкрили пам'ятник Льодянику на паличці

У Києві відкрили пам'ятник жіночим трусикам

ВідеоСтатую Архангела відкривають в "Софії Київській"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: