Слідчий розповів про тиск у справі Порошенка - у відповідь ДБР звинуватило його у зливі службової інформації

Слідчий розповів про тиск у справі Порошенка - у відповідь ДБР звинуватило його у зливі службової інформації

Корецький заявив, що очільниця Офісу генпрокуратури Ірина Венедіктова має вплив на ДБР.

Керівник третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань (Управління з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції) Державного бюро розслідувань Олег Корецький розповів про тиск з боку керівництва у справах щодо п'ятого президента України Петра Порошенка та вплив генпрокурорки Ірини Венедіктової на ДБР.  

Наводимо головні тезиси з інтерв'ю Корецького "Главкому", "Цензору" і каналу "Прямий".

Провадження щодо Порошенка "без складу злочину" та тиск з боку керівництва ДБР

Корецький розповів про "тиск та підштовхування" у розслідуванні справ, відритих проти Порошенка. За його словами, керівництво затягувало процес слідства без наявних на те причин.

"Я для себе тоді однозначно ухвалив рішення, поговорив зі слідчими, кажу: "Слухайте, давайте будемо потроху приймати рішення у певних справах про закриття кримінальних проваджень". Тому ми і закрили перші три кримінальні провадження. Наскільки я пригадую, це стосувалося ніби несвоєчасного призначення суддів, призначення прем’єра за відсутності коаліції. Тобто, реально ті провадження, де немає складу злочину", - зазначив Корецький.

Слідчий ДБР додав, що сьогодні зранку ухвалив рішення про закриття ще одного провадження - про можливе ухилення від сплати податків при продажу "Кузні на Рибальському" "у зв’язку з відсутністю подій злочину".

"Скажу вам чесно, що я не ставив нікого до відома і взагалі не вважаю за потрібне це робити", - зазначив Корецький.

За його словами, також справа про призначення першого заступника голови СБУ Сергія Семочка є абсолютно безперспективною. І з цим, за його словами, погоджувався навіть перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков, який це провадження курує.

"Щодо Семочка Бабіков мені в очі казав, що там нема складу злочину. Тобто він знає це", - зауважив Корецький.

Про вплив Венедіктової на ДБР

За його словами, генпрокурорка Ірина Венедіктова має вплив на ДБР і на свою харківську команду. Слідчий ДБР також висловив переконання, що у бюро відбуваються наради за участю очільниці Офісу генеральної прокуратури.

"Навіть щоби підписати підозру по Семочку (Сергій Семочко - перший заступник голови СБУ - ред.)… Вона ж не просто так з’явилася. Більше вам скажу: по Семочку прокурор, який спочатку вів це кримінальне провадження, не хотів підписувати підозру. І його поміняли на людину, яка погодилася підписати", - розповів Корецький.

Корецький про своє звільнення

За словами посадовця, його "сьогодні постараються звільнити".

"У зв’язку із законними діями чи незаконними, чи з прогулами, не знаю. Це питання до них. Ясно, що це рішення буде незаконним, ясно, що його я оскаржуватиму через суд. Щодо їх наступних дій, то вони можуть і обшуки прийти до мене проводити, можуть затримати. Це такі люди", - зазначив він.

Корецький також додав, що не переймається за своє життя.

"Вибачте, потрібно тоді бути геть без будь-яких моральних принципів, щоби посягати на життя і здоров’я людини", - зауважив він.

Офіційна реакція ДБР

У Державному бюро розслідувань спростували заяви Олега Корецького про тиск з боку керівництва. 

"Заява керівника одного із слідчих відділів Державного бюро розслідувань Олега Корецького щодо тиску на нього не відповідає дійсності і є політично-мотивованою", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, у ДБР зазначили, що в інтерв'ю Корецький розкрив відомості досудового розслідування, що тягне за собою кримінальну відповідальність. Бюро розпочне внутрішню перевірку його заяв.

ДБР також повідомило, що Корецький дав інтерв'ю напередодні свого звільнення "перш за все, через факти "зливу" службової інформації у кримінальних провадженнях".

У бюро додали, що Корецький керував групами слідчих, які розслідували всі провадження щодо п’ятого президента Петра Порошенка з травня 2019 року. Він неодноразово протягом усього 2019 року звертався до прокурорів з проханням погодити підозру Порошенку.

"За наявною інформацією, ці проєкти підозр неодноразово поверталися Офісом генерального прокурора на доопрацювання, через що результати розслідувань ДБР у резонансних кримінальних провадженнях тривалий час були відсутніми", - додали у ДБР.

У лютому 2020 року найгучніші справи проти Порошенка передали іншій слідчій групі.

Нагадаємо:

  • 3 червня ДБР викликало Порошенка на допит через прослуховування на міжнародних переговорах.
  • 8 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова порушила справу проти експрезидента: внесено відомості до ЄРДР.
  • 10 червня стало відомо, що слідчі Державного бюро розслідувань вирішують питання щодо обрання п'ятому президенту України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Адвокат експрезидента Ілля Новіков заявив, що допит Порошенка в ДБР у справі про переміщення через кордон картин не відбувся. Натомість йому намагалися оголосити підозру у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, а Порошенко покинув будівлю. 
  • 10 червня Порошенко пішов до Офісу генпрокурора. Однак після візиту він заявив, що Венедіктова не вручила йому підозру.
  • 1 липня Печерський районний суд не обрав запобіжний захід Порошенку, оголосив тижневу перерву в засіданні - до 8 липня. 
  • 8 липня справу "Ленінської кузні" проти п'ятого президента Петра Порошенка закрили.
  • 8 липня Печерський районний суд Києва залишив без розгляду клопотання про запобіжний захід п'ятому президенту України Петру Порошенку. Його звинувачували у тиску на голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка  у 2018 році, в результаті чого він нібито незаконно призначив першим заступником Сергія Семочка. 

Відео Суд відмовився обирати запобіжний захід Порошенку і відпустив його

Суд відмовився обирати запобіжний захід 5-му президенту Петру Порошенку, і відпустив його без жодного обмеження. Прокуратура раніше просила для нього особисте зобов'язання. Під судом сьогодні традиційно зібрався мітинг прихильників 5-го президента. У самій же залі більше трьох годин адвокати доводили суду, що підозра містить численні неточності. Прокуратура ці закиди спростувала. Але згодом відмовилась від свого клопотання про запобіжний захід, указавши, що розслідування справи проти Порошенка завершено.

Суд відмовився обирати запобіжний захід Порошенку і відпустив його

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів