Генпрокурорка порушила справу проти Порошенка: внесено відомості до ЄРДР

Дата публікації
Перегляди
4504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Генпрокурорка порушила справу проти Порошенка: внесено відомості до ЄРДР

Фото: Сайт президента України

Справу відкрили на підставі звернення працівників Верховного Суду.

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова відкрила кримінальну справу проти п'ятого президента України Петра Порошенка за можливе неправомірне призначення суддів Верховного Суду.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Йдеться про підписані ним Укази від 10.11.2017 № 357/2017 та від 07.05.2019 № 195/2019 "Про призначення суддів Верховного Суду".

"Відповідно до звернення працівників ВСУ, підстави для видання Указів Президента України і призначення ними суддів не відповідають нормам Конституції України та Закону України "Про судоустрій та статус суддів", вказаним в них. До того ж судді були призначені не до Верховного Суду, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а до касаційних судів, неконституційність яких було визнано Рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України. Також у зверненні працівники Верховного Суду України вказали, що були незаконно позбавлені права на працю і її оплату у зв’язку із так званою ліквідацією ВСУ", - повідомляють в ОГП.

Справа порушена за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Зазначається, що нині проводиться досудове розслідування у п'яти кримінальних провадженнях. Розслідуванням займаються слідчі центрального апарату ДБР. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, колишній глава Держбюро розслідувань Роман Труба заявляв, що проти колишнього президента України Петра Порошенка відкрито 11 кримінальних проваджень. Перед цим експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному з них.

Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо.

Кримінальні провадження, у яких фігурує Петро Порошенко, передають до НАБУ

Кримінальні провадження, у яких фігурує Петро Порошенко, передають до НАБУ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація