Перейти до змісту
Голова ДБР заявив про 11 проваджень проти Порошенка

Голова ДБР заявив про 11 проваджень проти Порошенка

Труба стверджує, що експрезидент суперечить сам собі.

Глава Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що Петро Порошенко "вперто заперечує реальність", а відкрито проти нього 11 кримінальних проваджень. Раніше експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному.

Про це очільник ДБР написав у своєму телеграм-каналі.

За словами Труби, хоч Порошенко й заперечував отримання повісток на допит, його адвокат Ігор Головань просив перенести допит на кілька тижнів. На підтвердження цього Труба опублікував лист Голованя.

Лист адвоката Порошенка

"Говорить, що директор ДБР не повинен втручатися у перебіг слідства, і йде до мого кабінету – разом з народним депутатом, прессекретарем та охороною – з вимогою провести допит тут і зараз. Каже про "дивні і дурні запитання слідчих", та стверджує, що проваджень у ДБР не існує. Що означає це уперте заперечення дійсності? Провадження є, їх 11, і Петро Олексійович про це добре знає", – написав Труба.

Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведенння слідчих дій. Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним. 

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком). У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

25 липня Порошенко прийшов на допит до ДБР. Тоді на капот його авто застрибнув невідомий чоловік і став показувати непристойні жести. Порошенко приходив до Держбюро й напередодні, і хотів провести допит раніше. 

Відео Порошенко запевняє, що не брав участі у купівлі і продажу заводу "Кузня на Рибальському"

У Державне бюро розслідувань Петра Порошенка сьогодні викликали як свідка. Ідеться про справу щодо можливих незаконних дій під час продажу заводу "Кузня на Рибальському". Вже після допиту Порошенко повідомив - купівля і продаж заводу була без його участі.

Порошенко запевняє, що не брав участі у купівлі і продажу заводу "Кузня на Рибальському"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин