Литвин придумав, як усіх задовольнити з виборами

Дата публікації
Перегляди
1336
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Литвин придумав, як усіх задовольнити з виборами

Литвин наполягає на ухвалені нового закону про вибори / Фото: "Комсомольская правда" в Украине

На думку спікера чинний виборчий закон "нівелює особистість".

Голова Верховної ради Володимир Литвин наполягає на необхідності ухвалення нового закону про вибори народних депутатів України.

Як повідомили у прес-службі ВР, про це він сказав сьогодні під час зустрічі зі співдоповідачами Комітету ПАРЄ з питань дотримання обов'язків і зобов'язань країнами-учасницями Ради Європи (Моніторинговий комітет) Маріеттою де Пурбе-Лундін та Майліс Репс.

Литвин висловив думку, що чинний виборчий закон "нівелює особистість", і зміни потрібні, аби парламент був відповідальним.

Нині, сказав Литвин, у Верховній раді зареєстровано 6 виборчих законопроектів, які пропонується розглянути завтра, 3 листопада. За словами керівника парламенту, у разі, якщо "результати обговорення продемонструють відсутність компромісу", він запропонує провести рейтингове голосування по всіх законопроектах, і той, який набере найбільшу кількість голосів, ухвалити у першому читанні або направити на повторне перше читання. На думку Литвина, потім потрібно створити спеціальну комісію із представників всіх фракцій, яка доопрацьовуватиме законопроект до другого читання.

"Це найбільш реальний шлях для ухвалення закону, який, як мінімум, не буде викликати різких заперечень", - сказав він.

Керівник парламенту також зауважив, що "незважаючи на відсутність законодавчої заборони приймати зміни до виборчого законодавства менш ніж за рік до виборів", він переконаний, що нова редакція закону про вибори народних депутатів має бути ухвалена до кінця нинішнього року.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбудуться в кінці жовтня 2012 року. Відповідно до закону "Про вибори народних депутатів України", прохідний бар'єр у Раду для партій збільшується з 3% до 5%.

Раніше коментуючи заяву Литвина про те, що його політична сила не буде підтримувати підвищення прохідного бар'єру до Верховної ради, лідер регіоналів Олександр Єфремов зазначив:

"Рейтинг політичної сили спікера Верховної ради не дуже високий. І, природно, підвищення прохідного бар'єру до 5% практично позбавляє надії цю політичну силу пройти в парламент".

Раніше повідомлялося, що Комуністична партія України нібито пролобіювала наявність в новому законопроекті по виборах до парламенту норму, що стосується можливості реєстрації одного кандидата в депутати одночасно у виборчих списках і на мажоритарному окрузі.

Читайте також:

Регіонали і без Литвина можуть підняти прохідний бар'єр до Ради

Новий закон про вибори вкраде половину голосів українців

Литвин: потрібен 10-річний мораторій на зміни законів про вибори

Президент закриє шлях в Раду "маргінальним політикам"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1336
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація