Президент закриє шлях в Раду "маргінальним політикам"

Серед пріоритетних завдань модернізації виборчої системи - введення на виборах до парламенту змішаної системи.

Президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Верховну раду і підвищити прохідний бар'єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту "маргінальних політичних сил".

Про це говориться в щорічному посланні президента до ВР, розданому у вигляді брошури кожному народному депутатові.

У доповіді відзначається, що серед пріоритетних завдань модернізації виборчої системи - введення на виборах до парламенту змішаної системи. Крім того, пропонується, за умови збереження пропорційної системи, прохідний бар'єр збільшити для партій до 4% і для блоків - до 5%.

Також у посланні сказано, що на виборах в обласні ради доцільно теж ввести змішану систему, за якою половина депутатського корпусу обиратиметься за пропорційною системою з голосуванням за відкритими списками політичних партій, а інша половина - за мажоритарною системою. Водночас, районні ради пропонується обирати за мажоритарною системою.

Також президент запропонував, щоб мери міст обиралися "абсолютною, а не відносною більшістю жителів". При цьому пропонується можливість введення двотурової системи виборів.

Читайте також:

Опитування: Янукович втратив третину прихильників

Литвин: у Раді є голоси за нову систему виборів

Янукович звернувся до українців: досить жалітись

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: