Регіонали і без Литвина можуть підняти прохідний бар'єр до Ради

Єфремов бачить, як підвищення прохідного бар'єру позбавляє надії політичну силу спікера пройти в парламент.

Підвищення прохідного бар'єру на виборах до Верховної ради дозволить зосередити в парламенті потужні політичні сили, заявив глава парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

"Цілком природно, що ті партії, які мають сьогодні низький рейтинг, хотіли б, щоб прохідного бар'єру до парламенту взагалі не було б. Але тоді ми замість парламенту отримаємо базар", - зазначив політик.

Єфремов висловив упевненість, що в парламенті повинні акумулюватися ті політичні сили, які представляють певний зріз суспільства і можуть відповідати перед своїми виборцями.

"У розвинених європейських країнах прохідний бар'єр до парламенту становить 5-7%, а в деяких він доходить і до 10%. При цьому формується своєрідна система управління в державі, яка називається "2+1", - розповів "регіонал".

"Є дві потужні партії, одна з яких перебуває в опозиції, інша - при владі, і кілька дрібних партій, які борються за владу в своєму електоральному полі. І якщо ми прагнемо до цивілізованої, європейської системи управління, то ми повинні рухатися в цьому напрямку", - пояснив глава фракції.

Коментуючи заяву Литвина про те, що його політична сила не буде підтримувати підвищення прохідного бар'єру до Верховної ради, Єфремов зазначив:

"Рейтинг політичної сили спікера Верховної ради не дуже високий. І, природно, підвищення прохідного бар'єру до 5% практично позбавляє надії цю політичну силу пройти в парламент".

Нагадаємо, 7 квітня під час традиційного щорічного звернення до Верховнох ради президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Раду і підвищити прохідний бар'єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту "маргінальних політичних сил".

Читайте також:

Новий закон про вибори вкраде половину голосів українців

Литвин: потрібен 10-річний мораторій на зміни законів про вибори

Президент закриє шлях в Раду "маргінальним політикам"

Литвин закликав депутатів почекати з підняттям виборчого бар'єру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: