На наступних виборах у Раду 40% голосів виборців не будуть враховані

На наступних виборах у Раду 40% голосів виборців не будуть враховані

Члени ЦВК. Ілюстрація / Фото: УНІАН

У ЦВК переконують, що у разі підвищення виборчого бар'єру з 3% до 5% майже половина країни не зможе скористатися своїм правом обирати кандидатів у депутати.

Якщо на наступних парламентських виборах бар'єр проходження до Ради для партій збільшать до 5%, то 40% голосів виборців можуть бути не враховані.

Про це заявив перший заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера. На недоцільність підвищення виборчого бар'єру звернули увагу і експерти Венеціанської комісії.

"У Венеціанській комісії були зауваження з приводу підвищення виборчого бар'єру до 5%. Якщо це буде зроблено, то за результатами голосування кількість виборців, інтереси яких не будуть враховані, буде коливатися в районі 40%. Тобто, тільки 60% українців зможуть обрати своїх кандидатів за партійними списками", - зазначив Магера.

При цьому Андрій Магера наголосив, що в новому законі урізані права українців, які проживають за кордоном. За його словами, вони зможуть проголосувати тільки за кандидатів у депутати за партійними списками, але не по мажоритарних округах.

Нагадаємо, 7 квітня під час традиційного щорічного звернення до Верховнох ради президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Раду і підвищити прохідний бар'єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту "маргінальних політичних сил".

Читайте також:

Новий закон про вибори вкраде половину голосів українців

Литвин: потрібен 10-річний мораторій на зміни законів про вибори

Президент закриє шлях в Раду "маргінальним політикам"

Литвин: у Раді є голоси за нову систему виборів

Янукович зізнався, чому вирішив змінити закон про вибори

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація