Націоналісти попередили, що пам'ятник Сталіну знову підірвуть

Націоналісти попередили, що пам'ятник Сталіну знову підірвуть

Відновлений пам'ятник Сталіну у Запоріжжі / Фото: reporter.zp.ua

У громадській організації "Град" заявляють про можливі провокації.

Координатор Дніпропетровської обласної громадської організації "ГРАД" Андрій Денисенко заявляє, що пам'ятник Сталіну поставили вдруге, щоб знову підірвати або іншим чином екстремістський образ використовувати для знищення міжнародного іміджу України та громадянського миру в суспільстві.

Про це повідомили у прес-службі організації.

Відзначається, що повторна незаконна установка пам'ятника Сталіну - довгограюча провокаційна політтехнологія, так як це відбулося всупереч протестам громадськості, засудження сталінізму в світі, юридичного факту визнання його винним в організації геноциду українського народу - Голодомору.

При цьому пам'ятник становить небезпеку для життя запорожців у зв'язку з можливістю другого вибуху, тому що до сих пір не виявлено організаторів першого.

На думку Денисенка, це вказує на бездіяльність місцевої влади, більшу впливовість комуністичного клану нардепа Олексія Бабуріна в Запоріжжі, який "спекулює на настроях частини ветеранів".

При цьому "ГРАД" вже звертався до президента та голови СБУ, наводячи факти присутності в Запоріжжі російських політтехнологів, які працюють одночасно на комуністів і на ФСБ, але не побачив належної реакції.

"Йдеться зокрема про Олексія Кошмарова і Миколи Волгова, відомих використанням брудних технологій. Але до цих пір всі наші звернення залишалися без належної уваги і реагування", - нарікає Денисенко.

У зв'язку з цим "ГРАД" вважає, що відповідальність за можливі подальші інциденти навколо пам'ятника Сталіну в Запоріжжі лежить особисто на вищому державному керівництві.

Раніше активісти ВО "Тризуб", перебуваючи на судових слуханнях в Запоріжжі, оглянули нововстановлений пам'ятник Сталіну біля тамтешнього обкому компартії.

Вони заявили, що не дивлячись на заяви комуністів, що пам'ятник посилено охороняють, активісти побачили лише одного звичайного сторожа.

Нагадаємо, пам'ятник Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року на території Запорізького обкому КПУ. 28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відтявши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їх особи слідству поки не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі висунули 9-ти тризубівцям. Їх заарештували, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх на час судового процесу з-під арешту на поруки народних депутатів.

7 листопада, Запорізьким обласним комітетом Комуністичної партії України було відновлено пам'ятник Сталіну біля будівлі Запорізького ОК КПУ.

Читайте також:

Свободівці у Запоріжжі метали у Сталіна дротики

У Запоріжжі відкрили пам’ятник Сталіну і побили журналіста

Націоналісти вже придивляються до охорони нового Сталіна у Запоріжжі

Людина Наливайченка подала до суду з вимогою знищити Сталіна у Запоріжжі

У Севастополі зник "сталінобус" разом з водієм

Повʼязані теми:

Наступна публікація