Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перший день свободи. Як вдома зустрічали Савченко

Кореспондент ТСН.uа побачила божевілля в "Борисполі", викликане поверненням льотчиці.

Зустрічати Надію Савченко в аеропорт "Бориспіль" з'їхалися, здається, журналісти усіх відомих центральних ЗМІ. Повна дезорієнтація і нерозуміння того, що відбувається, нависали над натовпом як грозова хмара. Про те, що Савченко опиниться в Україні саме у другу річницю президентства Петра Порошенка, до ранку 25-го травня не знав ніхто, але вже близько двох годин дня очікуване місце появи вже не російської полонянки було обліплено журналістами як мухами. Ніяких інструкцій для преси персонал аеропорту не давав, на всі питання відповідав поблажливою усмішкою, а в саму будівлю не пускали нікого.

Ближче до анонсованого часу прильоту президентського літака з Надією на борту, до залу офіційних делегацій (ЗОД) терміналу "В" почали з'їжджатися депутати, небайдужі громадяни з букетами і нарешті родичі льотчиці. Сяюча Юлія Тимошенко впевнено направляла Марію Іванівну Савченко через натовп журналістів, але ЗМІ все одно перегородили їм шлях.

- Маріє Іванівно, як ви дізналися про повернення? Марія Іванівна, дякую за доньку! – голоси перебивали один одного і змішувалися в нерозбірливу суміш звуків.

- Я дуже стримуюся, щоб не заплакати. Дізналася про все лише сьогодні, - перелякано відповіла жінка. Спілкування рішуче припиняє Юлія Володимирівна, пояснюючи, що всі коментарі будуть потім, і веде шоковану Марію Іванівну у термінал.

Журналісти знову займають позиції для очікування – хтось стає на візки для поклажі, кореспонденти, які тільки що прилетіли з Варшави, стоять на власних валізах, оператори максимально витягають штативи. Всі очікували літак, який так ніхто і не побачив. Про те, що Савченко вже прилетіла, натовп дізнається з Twitter президента.

Першими Надю побачать мати і сестра. На мікроавтобусі їх відвезуть прямо до літака. Дві сестри відразу ж зроблять селфі і викладуть в мережу.

Поруч з виходом з ЗОДа переминався з ноги на ногу натовп, хтось робив прямі включення на тлі порожніх дверей, з редакцій надходили повідомлення, що Надю посадять у кортеж і відвезуть одразу ж до президента. До журналістів вийде Юлія Володимирівна.

- Наді тут немає. Вона поїхала до Адміністрації Президента, - пояснює Тимошенко. Розчаровані журналісти починають розходитися, деякі, бажаючи піти не з порожніми руками, продовжують спілкування з лідером партії "Батьківщина". Різко хвиля камер і мікрофонів спрямовується в протилежну сторону. Рішучим кроком, босоніж і в футболці з тризубом Надія йде назустріч ЗМІ. Її обступають з усіх сторін. Явно роздратована Савченко намагається розігнати кільце журналістів, яке оточило її.

- Навчіться поважати людський особистий простір, - лунко переб'є усі голоси Надія, - Якщо ви хочете, щоб я щось сказала, відійдіть від мене на три метри!

Здається, такого не було ніколи, але журналісти і оператори слухняно відступають назад, даючи простір для першої промови звільненого Героя України.

Відео Я готова ще раз покласти своє життя за Україну - Савченко

- Я хочу вам сказати. Так, я не поверну мертвих, але я завжди готова покласти своє життя на полі бою за Україну. Я зроблю все можливе, щоб кожна дитина, яка сидить зараз у неволі, була на волі. Герої України не повинні помирати, - гучно промовила Надія. Її звернення зайняло близько хвилино, потім вона пішла. Вже біля мікроавтобуса їй скажуть, що Юлія Володимирівна її чекає. У натовпі було не розібрати слів Тимошенко, але буде чутно відгомони фраз Надії. Сама ж Юлія Володимирівна скаже, що Савченко вже готова до роботи і обіцяє, що в парламенті не залишиться жодної людини, яка не буде служити на благо України.

Відео Юлія Тимошенко розповіла про співпрацю з Надією Савченко

Надію з матір'ю і сестрою відвезуть в Адміністрацію президента. Промову виголосить спочатку Петро Порошенко, потім так само гучно, як із залу суду в Ростові, скаже свої слова Савченко. Це був день, коли Надія стала вільною.

Відео Перші слова Савченко в Україні

Відео Найперша зустріч Савченко з Порошенком в Адміністрації

Залиште свій коментар

Вибір редакції