Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко: Бабин Яр – це попередження людству

Глава держави нагадав, що близько півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами.

Нині Україна та світ віддають шану тисячам безневинно замордованих ще за часів Другої світової війни – у Бабиному Яру і головними питаннями залишаються питання як не допустити повторення подібних злочинів, де межа між людською гідністю і зневагою до людського життя.

Про це сказав президент Петро Порошенко у 75-ту річницю масових вбивств у Бабиному Яру, передає Адміністрація президента України на своїй сторінці у Twitter.

Петро Порошенко зазначив, що людське горе звично вимірюють мовою цифр: мільйони для Другої світової, сотні тисяч для Бабиного Яру, тисячі для російської агресії на українському Донбасі.  

"Бабин Яр – це братська могила невинних мирних людей різних національностей: євреїв, українців, росіян, ромів та інших", наголосив президент.

Глава держави нагадав, що у Бабиному Яру було вбито практично всіх євреїв Києва, які залишилися в місті, хто не пішов на фронт і не виїхав в евакуацію.

"Близько півтора мільйона українських євреїв знищено нацистами. Це – чверть усіх жертв Голокосту", - додав Порошенко.

Президент також зазначив, що незабаром у Бабиному Яру буде створено Меморіал Голокосту.

"Бабин Яр – нагадування про страшну ціну політичної та моральної короткозорості. Спомин, що потурання агресору лише розпалює апетит. Бабиний Яр – це попередження людству: будь-який режим, який ні за що має права та свободи людини, несе в собі загрозу для людяності. Тому наша сьогоднішня солідарність проти російської агресії – це інвестиція в безпеку та процвітання спільної та єдиної Європи", - сказав він.

Нагадаємо, що рівно 75 років минуло після страшної трагедії у Бабиному Яру.  Тоді поблизу нинішніх Дорогожичів у Києві німці почали масові розстріли.   Тільки у перші два дні, 29 та 30 вересня, у Бабиному Яру  розстріляли 34 тисячі осіб, а всього там  загинуло більше ста тисяч. Переважна більшість розстріляних були євреями, яких німці змушували збиратися у Бабиному Яру із речами та грошима.

Залиште свій коментар

Вибір редакції