Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко зустрівся з Ердоганом у Туреччині

Порошенко зустрівся з Ердоганом у Туреччині

Під час цього візиту до Туреччину Україна отримає Томос.

Президент України Петро Порошенко зустрівся з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом під час свого візиту до Стамбула. Про це повідомляє прес-служба турецького президента.

"Президент Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з Президентом Петром Порошенком у Вахдеттіні в Стамбулі", - йдеться у повідомленні.

Також про зустріч розповів Порошенко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

порошенко, ердоган, стамбул
порошенко, ердоган, стамбул

“Ми обговорили шляхи зміцнення стратегічного партнерства, посилення координації взаємодії на міжнародній арені, перспективи укладення двосторонньої угоди про зону вільної торгівлі. Дякую за співробітництво Турецької Республіки у схваленій в грудні 2018 року резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо засудження мілітаризації російською стороною Криму та Азову”, - повідомив він.

Під час переговорів також обговорили питання звільнення незаконно ув'язнених українських громадян з російських в’язниць, а також забезпечення прав громадян України, зокрема кримських татар, на території Криму в умовах російської окупації.

порошенко, ердоган, стамбул
прес-служба турецького президента

Нагадаємо, 5 січня повідомлялося, що українська делегація, яка отримуватиме Томос про автокефалію Православної церкви України, вже прибула до Стамбула.

Зазначалося, що учасники делегації візьмуть участь у церемонії підписання Томосу Вселенським Патріархом Варфоломієм та у молитві у Патріаршому Храмі Св.Георгія.

Відео Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Шлях, який інші країни проходили десятиліттями, Україні вдалося здолати менше, ніж за рік. Від заяв Константинополя про готовність надати автокефалію до Об'єднавчого Собору пройшл всього вісім місяців. За цей час змінився весь православний світ. А кожен крок у бік української незалежної церкви супроводжувався шаленою протидією з боку Москви. 

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Залиште свій коментар

Вибір редакції