Православні святкують Вербну неділю, католики - Великдень

Дата публікації
Перегляди
4245
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Православні святкують Вербну неділю, католики - Великдень

У минулому році православний Великдень зійшовся датами з католицьким

Вербну неділю відзначають як згадку про день, коли Ісус в'їхав до Єрусалиму.

Християни всього світу відмічають сьогодні великі релігійні свята. Православні християни святкують Вербну неділю, а католики та протестанти - Христове Воскресіння.

За традицією, в це свято віруючі несуть в церкви для освячення гілки верби. Вони символізують пальмові гілки, якими вітали вхід Ісуса в Єрусалим напередодні Його розп'яття.

Вхід Господній до Єрусалиму, відомий також як Вербна неділя, відмічають, як згадку про день в житті Христа, коли Він верхи на ослиці в'їхав до Єрусалиму, і все місто вийшло Йому назустріч встеляючи дорогу пальмовими гілками та власним одягом.

Як сказано в Євангелії, люди знімали з себе верхній одяг і кидали їх на дорогу, по якій їхав Спаситель. Вони вистилали Його шлях пальмовими гілками і вітали вигуками "Осанна!", Як звичайно зверталися тільки до царя. Причиною тріумфування було диво, яке зробив напередодні Ісус, воскресивши Лазаря і довівши тим самим своє право називатися Сином Божим.

У християнській традиції день Входу Господнього в Єрусалим вважається символом майбутнього воцаріння Бога.

На Великдень віруючі католики і протестанти згадують перемогу Христа над гріхом і смертю - перемогу, яка звільнила людство від рабства дияволу і відкрила для кожного з людей шлях порятунку. У святі Великодня зібрана вся суть православного вчення про спасіння: Бог став людиною, щоб людина стала Богом.

Пасха буде святкуватися 40 днів - аж до Вознесіння Господнього.

Великдень - перехідне свято, і його дата для кожного року окремо обчислюється за місячно-сонячним календарем. Перші християни святкували Паску тиждень - п'ятниця була днем посту в честь страждань Христових, а неділя - днем радості про воскреслого Господа. З II століття свято стало щорічним. В минулому році християни всіх конфесій відзначили Великдень в один день.

Нагадаємо, у суботу, 7 квітня православні християни відзначали Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Благовіщенням називають той день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл і повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем людства.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4245
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація