Сандея Аделаджу звинуватили в смерті людей

Дата публікації
Перегляди
2958
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сандея Аделаджу звинуватили в смерті людей

Справа Сандея Аделаджі затягується / Фото: УНІАН

Суд над скандальним пастором "Посольства Божого" може затягнутися ще на 2-3 роки. Його звинуватили в доведенні до самогубства.

Скандально відомого пастора церкви "Посольство Боже" Сандея Аделаджу звинувачують в доведенні до самогубства п'ятьох людей.

Адвокат постраждалих від фінансової піраміди King's Capital Іван Боднарук збирається клопотати, щоб випадки суїциду вкладників були розглянуті окремо і відбилися на вироку судді, пише газета "Сегодня".

"Це стаття 120 - доведення до самогубства. Коли будуть дебати, я попрошу суддю, спираючись на свідчення рідних і свідків, винести окрему постанову про притягнення Сандея та інших підсудних до кримінальної відповідальності", - розповів Боднарук журналістам.

Стаття передбачає до 5 років в'язниці. За словами адвоката, якщо провина за цим пунктом буде доведена, Сандею Аделаджі та іншим фігурантам справи "дадуть максимальний термін" – від 12 до 15 років.

Він розповів про кілька випадків, коли зневірені вкладники наклали на себе руки. Зокрема, один чоловік, який разом з дружиною вклав у King's Capital 16 тисяч доларів, повісився. Раніше прихожанин з Києва з цієї ж причини напився таблеток, ще один помер від інсульту, дізнавшись про катастрофу піраміди, а жінка з Київської області прийшла особисто до Аделаджі і попросила повернути гроші, але він їй відмовив, після чого вона повісилася.

За словами адвоката Андрія Федура, допитувати Аделаджу будуть тільки через рік, оскільки справа затягується.

Сам процес може затягнутися ще на 2-3 роки. "Дивіться, з травня до березня прокурори читали обвинувальний висновок. Це майже рік. Хоча це можна було зробити за два тижні", - зазначив Федур.

Сам Сандей, як відомо, свою провину не визнає і вважає, що крах King's Capital і взагалі створення цієї піраміди до нього не мають жодного стосунку.

Нагадаємо, скандал навколо Сандея Аделаджі спалахнув наприкінці жовтня 2008 року. У Києві та регіонах існувала розгалужена система філіалів компанії King's Capital, які відкривалися виключно при "Посольствах Божих".

На відеозаписах, що потрапили в розпорядження слідства, видно, як сам духовний лідер Аделаджа настійно рекомендує пастві закладати свої квартири і нести гроші в King's Capital. В результаті вкладники лишилися мільйонів гривень, ошукані були тисячі людей.

Наступна публікація