Щодня алкоголь вбиває 40 українців

Основними причинами захворюваності і смертності в Україні є не здоровий спосіб життя, зокрема, зловживання тютюном і алкогольними напоями.

Щодня алкоголь вбиває 40 українців. Про це у п'ятницю, 23 квітня, на прес-конференції повідомив екс-міністр охорони здоров'я України професор Микола Поліщук. За його словами, основними причинами захворюваності і смертності в Україні є не здоровий спосіб життя, зокрема, зловживання тютюном і алкогольними напоями.

"За статистикою 2009 року, на одного українця (включаючи новонародженого і людей старшого віку) на рік припадає 82 літри спиртного (пива, вина, горілки). Якщо порівняємо зі спожитими рибою, м’ясом, салом, то цих продуктів - 82,5 кілограми на людину”, - зазначив Поліщук.

Він підкреслив, що повністю підтримує дії влади, направлені на зменшення шкідливого впливу тютюну і алкоголю, а саме - збільшення акцизів на ці продукти, обмеження місць продажу, заборона на продаж неповнолітнім.

"Світовий досвід свідчить, що недоступність в ціні, можливості придбати, недоступність вживання в громадських місцях - дієві заходи. Якщо ми хочемо мати здорову націю, ми повинні це зробити", - сказав Поліщук. На його думку, надзвичайно важливе також виконання закону, який вже набув чинності, про заборону споживання алкогольних і слабкоалкогольних напоїв в громадських місцях.

А ось, як стверджує заступник голови Верховної Ради України николай Томенко, перші місяці реалізації закону про обмеження споживання і продажу пива і слабкоалкогольних напоїв виявили, що загроза підліткового алкоголізму в Україні набагато більша, ніж вважалося раніше.

"Українське суспільство поки що не зрозуміло загрозу підліткового алкоголізму в країні. Саме цим можна пояснити той факт, що, не дивлячись на ухвалення закону, не дивлячись на певну просвітницьку роботу, міліція до цих пір фіксує розпивання алкогольних напоїв на дитячих майданчиках, в парках, скверах, спортивних зонах і інших громадських місцях громадянами країни, у тому числі і неповнолітніми", - сказав віце-спікер.

В історії була вже не одна спроба подолати алкоголізм. Чого тільки вартий сухий закон від Михайла Гарбачова, коли були нещадно знищено всі виноградники.

Зараз із колишніх радянських республік найактивніше борються з пияцтвом і самогоноварінням в Бєлорусі. Спиртне там можна купити тільки вдень і лише в магазинах. При МВС створено спеціальну гарячу лінію. А самогонників, що сховалися в лісах, відловлюють за допомогою літака-розвідника.

Бєларуси п'ють не менше, ніж, скажімо, українці - 5,5 і 6 літрів чистого спирту на рік на кожну людину. А ось росіяни примудряються випивати 18 літрів, і це критичний показник.

Читайте також:

Штрафи за розпивання пива на вулиці можна легко оскаржити

Алкоголь, сигарети і бензин знову подорожчають

Через кризу українці стали економити на горілці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: