Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд заборонив ГПУ вимагати доступ до документів видання "Новое время"

Рішення стосувалось бажання ГПУ розкрити джерела одного із журналістів видання.

Апеляційний суд міста Києва скасував попереднє судове рішення, згідно з яким Генеральна прокуратура України вимагала доступу до внутрішніх документів видання "Новое время".

Про це на своєму Facebook написала журналістка видання Христина Бердинських.

"Прокурор ГПУ в суді підтвердив, що прокуратуру цікавить джерело журналіста Івана Верстюка в публікації трирічної давнини і вони хочуть його встановити, тому і просять доступ до документів і e-mail редакції. Апеляційний суд задовольнив скаргу нашої редакції "Нового времени" частково і скасував доступ до e-mail, документів і т.д. журналіста", - заявила вона.

За словами журналістки, повністю судове рішення буде опубліковано 5 березня.

Прокурор ГПУ в суде подтвердил, что прокуратуру интересует источник журналиста Ivan Verstyuk в публикации 3-х летней...

Опубліковано Kristina Berdynskykh Пʼятниця, 1 березня 2019 р.

Нагадаємо, 18 лютого видання "Новое время" поскаржилось на наступ на пресу після вимоги надати доступ до внутрішніх документів редакції та всіх матеріалів, які надсилав на електронні адреси журналіст Іван Верстюк. Якщо "Новое время" відмовиться добровільно надати документи, на них очікує обшук. Зокрема, занепокоєння ГПУ викликав матеріал стосовно колишнього заступника прокурора Київщини – одного з так званих "діамантових прокурорів" Олександра Корнійця.

На думку Верстюка, розголос таємниці слідства "діамантових прокурорів" є лише приводом, а справжня причина - його розслідування про корупцію під час закупівлі озброєння. Своєю чергою "Новое время" заявило, що вважає такі дії з боку відомства Юрія Луценка "порушенням свободи слова" та залишає за собою право звернутися зі скаргою до Європейського суду з прав людини.

У ГПУ вважають, що намагання отримати доступ до внутрішніх документів видання "Новое время" не перешкоджає журналістській діяльності, а є лише "проханням надати інформацію".

Залиште свій коментар

Вибір редакції