Суддю Тимошенко перевіряють на профпридатність

Суддю Тимошенко перевіряють на профпридатність

Суддю Тимошенко перевіряють на профпридатність / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Якщо апеляційна або касаційна інстанції встановлять порушення, допущені Кірєєвим при розгляді "газової справи" Тимошенко, то суддя може бути притягнутий до відповідальності.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряє дві скарги на дії судді Печерського районного суду Києва Родіона Кірєєва. Про це повідомив голова комісії Ігор Самсін.

"Я хочу сказати, що стосовно судді Кірєєва у нас є дві скарги на розгляді, і вони перевіряються нашими інспекторами", - сказав Самсін на прес-конференції в Києві.

Він додав: "Відповідним чином Кірєєв дасть пояснення і надасть інформацію членам комісії, і члени комісії будуть доповідати на засіданні комісії".

Самсін також підкреслив, що у разі надходження скарг на дії суддів, які стосуються зазначених у законі підстав, Вища кваліфкомісія ґрунтовно їх перевіряє.

У свою чергу, секретар комісії Анатолій Марцинкевич підкреслив, що якщо апеляційна або касаційна інстанції встановлять порушення, допущені суддею Кірєєвим при розгляді "газової справи" проти екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, то суддя може бути притягнутий до відповідальності.

"Якщо буде встановлено, що суддею були допущені порушення, то тоді ми можемо, на підставі встановлених вищим судом фактів, притягнути суддю до відповідальності", - сказав Марцинкевич.

Нагадаємо, 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Кірєєв засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також упродовж трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

Пізніше Венеціанська комісія у своїх висновках відзначила, що справу Тимошенко не повинен був розглядати "тимчасовий суддя" - той, хто ще не пропрацював 5 років до отримання статусу постійного.  Тимчасові судді не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення.

Читайте також:

Суддею Тимошенко Кірєєва зробив комп'ютер

Суддю Кірєєва охоронці супроводжують навіть на слухання звичайних справ

Кірєєв не мав права вести справу Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація