Табачник з росіянами перепишуть не лише історію, а й решту підручників

Україна та Росія створили спільну робочу групу для переписування українських підручників. Перші на черзі - посібники з історії.

Україна й Росія створили робочу групу з розробки спільного навчального посібника для вчителів історії. Крім того, українська та російська сторони спільно розроблять підручники з природничих і точних дисциплін. Про це сказав на прес-конференції міністр освіти й науки Дмитро Табачник.

Табачник зазначив, що відповідне рішення було ухвалено на 4-му засіданні підкомітету з питань гуманітарного співробітництва україно-російської міждержавної комісії, яку очолюють президенти України Віктор Янукович і Росії - Дмитро Мєдвєдєв.

Табачник повідомив, що 26 жовтня в Києві відбулося засідання комісії істориків, на якому обговорювалося це питання.

"Наші історики домовилися, і сьогодні на засіданні підкомітету ми вирішили створити робочу групу із вчених-істориків з підготовки навчального посібника для вчителів історії", - сказав він.

Крім цього, зі слів міністра, учасники підкомітету ведуть активну роботу зі створення широкої експертної бази з підготовки нових форматів підручників з природничих і точних дисциплін - математики, фізики, хімії, астрономії.

Табачник повідомив, що в цю групу, крім російських та українських учених, буде також залучено експертів з Ради Європи. "Я в нашому міністерстві дав доручення створити таку групу експертів", - сказав він.

З його слів, завданням цієї групи буде визначення нових стандартів і підходів у цих дисциплінах, що, на його думку, сприятиме модернізації системи освіти в цілому.

Як відомо, Росія неодноразово закликала Україну переписати підручники історії і створити фактично нову концепцію викладання історії України в школах.

Зокрема, депутат Державної думи РФ від партії "Єдина Росія" Сергій Марков заявив, що вважає "важливим завданням" "різку, радикальну зміну підручників історії в сучасній Україні", бо, на його думку, "вони сфальсифіковані".

Аналітика по темі:

Танго Рамзан

Малєнькіє сраженія єдіного народа

Читайте також:

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Табачник зриває конкурс знавців української мови

Табачник: жоден український письменник не зрівняється з Толстим чи Достоєвським

Табачник: двомовність українців - це багатство, від якого не варто відмовлятись

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: