Табачника звинувачують у спробі русифікувати дитсадочки

Табачника звинувачують у спробі русифікувати дитсадочки

У дитсадках хочуть ввести російську мову

Законопроект  Міносвіти покликаний спровокувати гризню на етнічному ґрунті, вважають в опозиції  

У парламентській опозиції розкритикували законопроект, підготовлений в Міністерстві освіти і науки, молоді і спорту, яким пропонують дозволити вільний вибір мови навчання в дитячих садах.

Як пише Коммерсант-Украина, опозиційні політики вбачають у діях уряду спробу утиску української мови. "Цей законопроект - пряма русифікація дитячих садів! Регіонали не змогли прийняти свій закон про мови, тому намагаються подібними ініціативами впровадити точкову русифікацію, - впевнений член комітету Верховної ради з питань культури і духовності В'ячеслав Кириленко (" Наша Україна - Народна самооборона "). - Це призведе до знищення мови у дошкільній освіті! У нас 90% українців водять дітей в україномовні дитячі садки, і проблем не виникало! Навіщо знову підвищувати в суспільстві соціальну напругу і піднімати мовне питання? Відповідь одна - правляча партія сама не знає державної мови, бо для них він ніякої цінності не представляє! "

"Законопроект Табачника грає провокаційну роль - він покликаний спровокувати гризню на етнічному ґрунті", - згодна зі своїм колегою по фракції глава підкомітету Ради з питань базової освіти Леся Оробець.

У той же час в Національній академії педагогічних наук схвалили законодавчу ініціативу міністерства. "У дошкільному віці дитина добре засвоює мови, і буде навіть краще, якщо вона зможе читати і писати не тільки державною, а й іншою мовою, наприклад російською. Цього не треба боятися", - заявив директор Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук Іван Бех.

За його словами, прийняття законопроекту дозволить національним меншинам реалізувати своє право на вивчення рідної мови.

Згідно з даними останнього перепису населення, проведеного в 2001 році, росіян в Україну проживали 8 330 000 осіб (17,28% від усього населення). Також жителями України, зокрема, є 275 тис. білорусів (0,57%), 258 тис. молдаван (0,54%), 248 тис. кримських татар (0,51%).

 

Читайте також:

Азаров хоче, щоб батькам дозволили обирати мову у дитсадочку

Фаріон знов взялась за дитсадки: "Свобода" роздасть дітям агітки

Табачник хоче примусити чиновників знати російську

Повʼязані теми:

Наступна публікація