Третина українців вже не хоче приєднуватися до Європи

Третина українців вже не хоче приєднуватися до Європи

Українці почали більш прохолодно ставитися до Європейського Союзу / Фото: AFP

За рік кількість українців, які виступають за євроінтеграцію та вважають Україну частиною ЄС, відчутно зменшилася.

За рік українці стали більш прохолодно ставитися до євроінтеграції. Якщо в 2010 році майже половина (46%) мешканців країни була згодна з твердженням, що Україна є невід'ємною частиною Європейського співтовариства, то у 2011 році Україну частиною ЄС вважають тільки 38% опитаних.

Окрім того, майже третина (29%) українців вважають, що нашій країні не треба вступати до ЄС, свідчать дані соціологічного опитування дослідницького агентства IFAK Ukraine.

Торік частка противників інтеграції до Євросоюзу становила 17%.

У той же час, майже кожен п'ятий опитаний (17%) вважає, що Україна повинна стати членом Європейського Союзу у найближчі рік-два, ще 11% впевнені, що Україна увійде до ЄС через 5-10 років.

Цікаво, що раніше результати телефонного опитування дослідницької компанії GfK Ukraine показали, що майже половина (47%) українців підтримують звільнення Юлії Тимошенко заради підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Опитування щодо інтеграції з ЄС було проведено дослідницькою агенцією IFAK Ukraine в період з 24 вересня по 7 жовтня 2011 року в містах України з населенням 50 тисяч осіб. Всього було опитано 1000 респондентів у віці від 18 до 60 років. Вибіркова сукупність репрезентує населення міст України з чисельністю 50 тис. і більше у віці 18-60 років за статтю; віком; регіону; типом населеного пункту. Гранична очікувана похибка вибірки становить ±3,5%.

Дослідницьке агентство IFAK Ukraine було засновано у січні 2007 року в якості асоційованого партнера німецької компанії IFAK. IFAK є членом ESOMAR (Європейське товариство з вивчення ринку і громадської думки), а також входить до низки інших європейських соціологічних об'єднань.

Читайте також:

Росіяни не вважають Україну "закордоном"

Більше 50% молодих українців готові йти на барикади

Янукович: ми для ЄС як бідні родичі

Майже половина українців готові випустити Тимошенко заради євроінтеграції

Повʼязані теми:

Наступна публікація