Тисячі людей в Туреччині ночували під відкритим небом

Після землетрусу на сході Туреччини безліч людей вважаються зниклими безвісти. Рятувальники продовжують розбирати завали, але сподівання знайти живих зменшуються щомиті.

У східних районах Туреччини, де 23 жовтня стався потужний землетрус, тисячі людей провели другу ніч під відкритим небом при низьких температурах.

Рятувальники продовжують пошуки людей, які могла залишитися живими під завалами. За останніми даними, жертвами землетрусу стали 279 людей, 1300 дістали поранення. Постраждало в основному населення в містах Ван і Ерджиш на кордоні з Іраном.

Безліч людей вважаються зниклими безвісти, тож очікується, що кількість жертв зростатиме, передає BBC.

Найбільш сильно постраждало місто Ерджиш з 75-тисячним населенням - в ньому обвалилися близько 80 будівель. Багато з них були багатоквартирними будинками.

Обидва міста лежать на високогірному плато, оточеному сніговими піками. Вночі температура в цих місцях опускається нижче нуля.

За словами рятувальників у людей, що залишаються під завалами, залишилося мало надії пережити ніч.

За даними канцелярії прем'єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана, загалом в зоні землетрусу зруйновано 970 будівель. Так, багато сіл, побудовані з глинобитних цеглин, майже повністю зруйновані.

Туреччина після землетрусу / Фото: AFP
В містах у розбиранні руїн беруть участь автокрани і важка техніка, в селах руїни розбирають руками.

Місцеве відділення Червоного Хреста розбило наметові табори в Вані і на футбольному стадіоні в Ерджиші.

Прем'єр Ердоган, який прибув у район лиха ще в неділю вночі, оголосив, що влада звернулася по допомогу до всього світу.

Рятувальники з собаками з Ірану, Азербайджану, Болгарії прибули до регіону землетрусу одними із перших. Протягом понеділка рятувальні команди зі США, країн Євросоюзу, Китаю, Японії продовжували прибувати до Туреччини для допомоги постраждалим від цього руйнівного землетрусу.

Однак від ізраїльської допомоги Анкара відмовилася, продовжуючи наполягати на вибаченнях Ізраїлю за колишню загибель від рук ізраїльського спецназу турецьких громадян із "Флотилії свободи", котра рухалася до берегів сектора Газа.

Землетрус магнітудою 7,2 з епіцентром в 16 км на північний схід від міста Ван стався у неділю о 13:41 за місцевим часом. Поштовхи відчули в сусідніх Ірані, Вірменії та Азербайджані.

Пізніше до ранку понеділка було зафіксовано близько 200 повторних поштовхів, в тому числі один потужністю 6 балів.

Нинішній землетрус став одним із найбільш руйнівних від 1999 року, коли на північному заході Туреччини загинуло понад 20 тисяч осіб.

Міністерство закордонних справ України заявило, що станом на понеділок українців серед загиблих і постраждалих від землетрусу в Туреччині немає.

Читайте також:

На сході Туреччини зафіксовано більше 200 підземних поштовхів

Близько 200 ув'язнених втекли з в'язниці після землетрусу в Туреччині

Десяток країн кинулись рятувати Туреччину від наслідків землетрусу

Катастрофа в Туреччині: більше 200 жертв, сотні людей під завалами

Тисячі людей в Туреччині ночували під відкритим небом

Тисячі людей в Туреччині ночували під відкритим небом

Повʼязані теми:

Наступна публікація