Європа заважає Росії будувати газопровід в обхід України

Європа заважає Росії будувати газопровід в обхід України

Європа заважає Росії будувати газопровід в обхід України / Фото: Радіо Свобода

Єврокомісія відмовилася підписувати угоду по газопроводу "Південний потік". Пропозиції російської сторони не знайшли розуміння у Європейської комісії.

Єврокомісія відмовилася від ідеї підписання з Росією міжурядової угоди, що встановлює правовий режим для транскордонних енергетичних проектів, у тому числі для проекту будівництва газопроводу "Південний потік", що має пройти в обхід України, повідомило Агентству нафтової інформації (АНІ) джерело в Міненерго Росії.

У прес-службі Міненерго РФ підтвердили, що Росія і Євросоюз не змогли домовитися з питань створення спеціального правового режиму для газопроводу "Південний потік".

"Міненерго Росії з метою вирішення питань енергетичної безпеки, у тому числі шляхом реалізації великих міжнародних інфраструктурних проектів з транспортування газу, запропонувало Єврокомісії створення спеціального правового режиму для таких проектів. У тому числі це стосується і проекту газопроводу "Південний потік". Однак пропозиції російської сторони не знайшли розуміння у Європейської комісії, позитивної відповіді на пропозицію Росії поки не отримано ", - зазначив представник відомства.

За словами іншого джерела АНІ, однією з причин непідписання цього документа стало те, що Єврокомісія продовжує наполягати на формування так званого Південного коридора, основу якого повинні складати Транскаспійський газопровід і Nabucco. Пропозиції російської сторони виходили ж тільки з пріоритету газопроводу "Південний потік".

Фахівці відзначають, що небажання ЄС підписати міжурядові документи по "Південному потоку" не призведе до відмови Росії від реалізації цього проекту. Однак пріоритетним значенням для Росії може стати розвиток газових і інфраструктурних проектів на Сході Росії.

Нагадаємо, Росія 6 вересня почала заповнювати газом першу нитку газопроводу "Північний потік".

Читайте також:

Єврокомісія жорстко розкритикувала газопровід в обхід України

Росія запускає газопровід в обхід України

Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

Янукович запропонував свій маршрут для "Південного потоку"

Повʼязані теми:

Наступна публікація