Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

Будівництво першої гілки газопроводу "Північний потік", що йде в обхід України, завершили.

Прокладення першої нитки газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря завершили, повідомили у прес-службі оператора проекту компанії Nord Stream AG.

Останній відрізок труби був укладений 4 травня на відстані 674 кілометрів від початкової точки газопроводу на російському березі. Перша труба гілки була укладена в квітні 2010 року.

Усі три секції першої гілки "Північного потоку" будуть сполучені між собою влітку 2011 року, відзначається в повідомленні Nord Stream. Воно станеться в двох точках: на глибині близько 80 метрів у Фінській затоці і біля берегів шведського острова Готланд на глибині близько 110 метрів.

Початок транспортування газу по прокладеній гілці "Північного потоку" запланований на четвертий квартал 2011 року. У тому ж кварталі уся система цілком повинна буде пройти випробування до введення в експлуатацію.

Нагадаємо, що у квітні прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що прокладення морської частини газопроводу "Північний потік" завершиться в липні 2011 року. 

"Nord Stream" є принципово новим маршрутом для експорту російського газу в Європу (передусім на ринки Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Франції і Данії). "Газпром" вже підписав довгострокові контракти на постачання газу по "Nord Stream" клієнтам в декількох країнах ЄС, включаючи Німеччину, Данію, Нідерланди, Бельгію, Францію і Сполучене Королівство.

Як повідомлялося, проекти газопроводів "Північний потік" і "Південний потік" передбачають транспортування газу в Європу в обхід України.

"Північний потік" передбачає транспортування газу з Росії в Європейський Союз через Балтійське море. Передбачувана потужність - до 55 млрд куб. м за рік.

"Південний потік" повинен пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії і продовжитися до півдня Італії та Австрії. Потужність трубопроводу планується в об'ємі 63 млрд куб. м за рік.

Читайте також:

Російський газогін в обхід України запустять влітку

Газогін в обхід України дотягнули до Європи

Росія: Україна - друг, але "Південний потік" дорожчий

ВідеоСтарт будівництва "Північного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: