Янукович запропонував свій маршрут для "Південного потоку"

Президент Янукович запропонував пустити трубопровід Південний потік по суші України.

Президент Віктор Янукович запропонував реалізувати проект "Південний потік" - трубопровід, який Росія має намір пустити в обхід української території, - по суші України.

""Південний потік" повинен піти по півдню України по суші: цей проект набагато дешевший, ніж розглянутий сьогодні Південний потік вартістю 25 млрд євро. Наш буде в п'ять разів дешевший", - сказав Янукович, виступаючи на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі "Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє".

Також президент підтвердив, що Київ має намір наступного року придбати у РФ 27 млрд куб м природного газу. "На наступний рік ми подали заявку в російський Газпром на 27 млрд куб м", - заявив Янукович.

За його словами, цього року Україна купує у "Газпрому", згідно з домовленостями, 33 млрд куб м природного газу.

За словами президента, Україна покриє свої потреби в наступному році також за рахунок видобутку власного газу, обсяги видобутку якого зараз складають 21 млрд куб м на рік.

"Видобуток власного газу в Україні не є збитковим", - наголосив Янукович.

Водночас, "Газпром" вважає економічно недоцільною пропозицію Києва про перенесення маршруту газопроводу "Південний потік" на територію Україну.

Заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв, зокрема, заявив: "Можна було б провести через Крим, вийти в Євпаторії і далі - в Чорне море, але який сенс, коли можна просто напряму".

Голубєв додав, що Україна давно пропонує такий маршрут газопроводу.

Раніше повідомлялося, що напередодні підписання в Сочі юридично зобов'язуючої угоди акціонерів з учасниками South Stream про їх входження в проект та гарантії його запуску єврокомісар Гюнтер Еттінгер назвав проект таким, що суперечить інтересам Євросоюзу, і пригрозив "Газпрому" проблемами з контрактами.

Читайте також:

Янукович терміново їде до Мєдвєдєва домовлятися про газ

Росія прокладе газопровід до Північної Кореї

Єврокомісія жорстко розкритикувала газопровід в обхід України

До виборів газ для населення не подорожчає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: