Янукович запропонував свій маршрут для "Південного потоку"

Президент Янукович запропонував пустити трубопровід Південний потік по суші України.

Президент Віктор Янукович запропонував реалізувати проект "Південний потік" - трубопровід, який Росія має намір пустити в обхід української території, - по суші України.

""Південний потік" повинен піти по півдню України по суші: цей проект набагато дешевший, ніж розглянутий сьогодні Південний потік вартістю 25 млрд євро. Наш буде в п'ять разів дешевший", - сказав Янукович, виступаючи на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі "Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє".

Також президент підтвердив, що Київ має намір наступного року придбати у РФ 27 млрд куб м природного газу. "На наступний рік ми подали заявку в російський Газпром на 27 млрд куб м", - заявив Янукович.

За його словами, цього року Україна купує у "Газпрому", згідно з домовленостями, 33 млрд куб м природного газу.

За словами президента, Україна покриє свої потреби в наступному році також за рахунок видобутку власного газу, обсяги видобутку якого зараз складають 21 млрд куб м на рік.

"Видобуток власного газу в Україні не є збитковим", - наголосив Янукович.

Водночас, "Газпром" вважає економічно недоцільною пропозицію Києва про перенесення маршруту газопроводу "Південний потік" на територію Україну.

Заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв, зокрема, заявив: "Можна було б провести через Крим, вийти в Євпаторії і далі - в Чорне море, але який сенс, коли можна просто напряму".

Голубєв додав, що Україна давно пропонує такий маршрут газопроводу.

Раніше повідомлялося, що напередодні підписання в Сочі юридично зобов'язуючої угоди акціонерів з учасниками South Stream про їх входження в проект та гарантії його запуску єврокомісар Гюнтер Еттінгер назвав проект таким, що суперечить інтересам Євросоюзу, і пригрозив "Газпрому" проблемами з контрактами.

Читайте також:

Янукович терміново їде до Мєдвєдєва домовлятися про газ

Росія прокладе газопровід до Північної Кореї

Єврокомісія жорстко розкритикувала газопровід в обхід України

До виборів газ для населення не подорожчає

ВідеоЯнукович запропонував свій маршрут для "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: