Єврокомісія жорстко розкритикувала газопровід в обхід України

Європа вважає, що Росія будівництвом газопроводу "Південний потік" заважає розвитку проекту Nabucco.

Енергокомісар Євросоюзу Гюнтер Еттінгер розкритикував проект газопроводу в обхід України "Південний потік" напередодні підписання партнерами проекту юридично зобов'язуючої угоди.

Еттінгер заявив, що російський проект - спроба перешкодити розвитку альтернативного газопроводу Nabucco, будівництво якого ще не почалося, однак активно підтримується Європою.

За словами енергокомісара, "Південний потік" не змусить ЄС відмовитися від Nabucco, мета якого - диверсифікувати поставки газу на європейський ринок.

16 вересня в Сочі представники "Газпрому", італійської ENI, французької EDF і німецької Wintershall збираються підписати угоду, в якій будуть обговорені всі права та обов'язки сторін, розподіл часток і параметри можливого виходу з проекту.

Як повідомлялось, "Південний потік" реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи.

Введення в експлуатацію першої нитки газопроводу заплановано на кінець 2015 р. Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро.

"Газпром" є найбільшим акціонером "Південного потоку" з часткою в 50%. Німецькій BASF і французькій EDF належать по 15%, а частка італійської ENI становить 20%. Як можливого учасника "Південного потоку" в "Газпромі" також називають німецький E. On Ruhrgas.

Читайте також:

Експерт: Росія відмовиться від "Південного потоку" в обмін на українську ГТС

ЄС не підтримає "Південний потік"

"Південний потік" запрацює у 2015 році

Будівництво "Південного потоку" оцінили в 15 мільярдів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: