Майже половина українців готові випустити Тимошенко заради євроінтеграції

Майже половина українців готові випустити Тимошенко заради євроінтеграції

Юлія Тимошенко. Ілюстрація / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

47% українців підтримують звільнення Тимошенко, щоб покращити ситуацію, яка склалася у відносинах України з Євросоюзом.

Майже половина (47%) українців підтримують звільнення Юлії Тимошенко заради підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Про це свідчать результати телефонного опитування дослідницької компанії GfK Ukraine, розміщені на її сайті.

Зокрема,90% опитаних знають про вирок Печерського суду Києва, винесений у справі екс-Прем'єра Юлії Тимошенко щодо перевищення влади та службових повноважень, 10% не знають про нього.

58% тих, хто знав про вирок у справі, вважають його необґрунтованим, зокрема, 41% — однозначно необґрунтованим, 17% — скоріше необґрунтованим. 26% вважають вирок обґрунтованим, зокрема, 16% — однозначно обґрунтованим, 10% — скоріше обґрунтованим. 16% було важко відповісти на це питання.

50% опитаних, які знали про вирок у справі, вважають, що Президент України або його Адміністрація чинили тиск на суддю у цій справі, причому 27% впевнені в цьому, 23% скоріше схиляються до цього. 29% не згодні з цим, зокрема 17% однозначно так вважають, а 12% схиляються до того, що Президент і Адміністрація не чинили тиск на суддю. 20% було важко відповісти на це питання.

47% підтримують звільнення Тимошенко, наприклад, шляхом виключення з Кримінального кодексу статті, за якою її засуджено, як варіант дій Президента України в ситуації, що склалася у відносинах з Євросоюзом. 31% вважають, що Президента має не піддаватись на тиск Євросоюзу і чекати на поступки з його сторони. 7% запропонували інший варіант виходу із ситуації, а 15% було важко відповісти на це питання.

"Дані попередніх опитувань, які свідчили про підтримку громадянами євроінтеграції, отримали ще одне підтвердження. Українці розділяють позицію Євросоюзу щодо справи Тимошенко, і схвалили б звільнення екс-Прем'єра задля поступу в стосунках між Україною та ЄС", - прокоментував Гліб Вишлінський, заступник директора GfK Ukraine.

Опитування було проведено методом телефонних інтерв'ю. Загальна вибірка опитування складає 600 респондентів у віці від 18 років. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Максимальна статистична похибки вибірки складає 4%.

Раніше в БЮТ заявили, що в разі приходу до влади "буде величезна спокуса вчинити зі своїми попередниками так, як вони вчинили із своїми".

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

 Як відомо, 13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко заявив, що стосовно Тимошенко порушено нову кримінальну справу - за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України.

Слідство обвинувачує Тимошенко у тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.

Читайте також:

У Росії пояснили, що борг ЄЕСУ давно пробачили

Дочка Тимошенко очікує скорого звільнення матері: "20-го щось станеться"

Тимошенко "світить" 12 років за борги ЄЕСУ

За що судили Тимошенко: хроніка "газової війни" 2009-го року

Повʼязані теми:

Наступна публікація