Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Харкові затримали хакера, який керував чужими комп'ютерами і через веб-камери підглядав за людьми

Серед "жертв" зловмисника є члени українських партій.

У Харкові співробітники кіберполіції та Національної поліції України затримали 23-річного місцевого мешканця, якого підозрюють у несанкціонованому втручанні у роботу чужих комп'ютерів.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Затриманий підозрюється у тому, що використовуючи шкідливе програмне забезпечення, він незаконно втручався у комп'ютерні мережі, як українських користувачів Інтернет-мережі, так і іноземних держав.

Хакер отримував доступ до персональних комп'ютерів на правах адміна і таким чином мав можливість контролювати їхню роботу. Окрім того, використовуючи веб-камери користувачів ПК, він слідкував за їхнім особистим життям.

Під час обшуку помешкання хакера поліцейські вилучили його персональний комп'ютер, на жорсткому диску якого було шкідливе програмне забезпечення. Саме цей "вірус" він використовував для несанкціонованого доступу до персональної інформації користувачів мережі Інтернет.

За даними правоохоронців, кількість інфікованих "машин" – близько сотні.

Наразі розглядаються різні версії та мотиви таких дій підозрюваного. У тому числі замовного характеру, оскільки серед "жертв" хакера також є і члени українських політичних партій.

Нагадаємо, мешканець Нікополя розміщував в Інтернеті безкоштовні відеоролики і поширював серед користувачів вірус "Petya.A". Було встановлено, що хакер причетний до інфікування близько 400 комп'ютерів. Кіберполіція виявила компанії, які використовували послуги чоловіка для псевдоінфікування вірусом, приховування злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій державі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції