У Кабміні спростували крадіжку двох картин на мільйон

Дата публікації
Перегляди
1136
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Кабміні спростували крадіжку двох картин на мільйон

Інформація про нібито крадіжку картин художника Глущенка з секретаріату Кабміну, не відповідає дійсності, говорять в уряді / Фото: Сегодня

Наразі призначена експертиза справжності картин Глущенка.

Інформація про нібито крадіжку картин художника Миколи Глущенка з секретаріату Кабміну, поширена деякими ЗМІ, не відповідає дійсності. Про це повідомила прес-служба українського уряду.

У повідомленні наголошується, що наразі призначена експертиза справжності картин Глущенка.

В адмінбудинку Кабінету міністрів художні твори Національного художнього музею України експонуються з 29 серпня 2001 року. В момент передачі творів мистецтв в приміщення Будинку уряду експертиза по оригінальності цих робіт не проводилася, зазначили в прес-службі.

"У листопаді 2011 року в секретаріаті Кабміну була проведена звірка по збереженню художніх творів, що знаходяться в приміщенні Кабміну. ​​Працівники Національного художнього музею, які проводили перевірку, висловили сумнів щодо відповідності картин Миколи Глущенка "Село біля річки" і "Дніпровські далі" оригіналу", - зазначено в повідомленні.

Для з'ясування питання автентичності цих творів керівництво секретаріату Кабміну 23 січня 2012 звернулося до Мінкультури з проханням сприяти проведенню незалежної експертизи зазначених картин та надати висновок щодо їх авторства.

Листом від 20 лютого 2012 року Мінкультури запропонувало кандидатури фахівців, які мають право проводити відповідні експертизи і висновку. В даний час всі пропоновані експерти підтвердили згоду на участь у комплексній перевірці достовірності картин, які експонуються в приміщенні Будинку Уряду, і виданий наказ про проведення досліджень.

"Після завершення проведення експертизи прийнято рішення всі художні твори передати назад у вітчизняні музеї", - повідомила прес-служба.

Якщо отриманий висновок не підтвердить оригінальність зазначених робіт М.Глущенка, керівництво секретаріату Кабінету міністрів передасть результати експертизи в правоохоронні органи для проведення перевірки.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що з будівлі українського уряду зникли чотири цінні картини, які належать Національному художньому музею України. Невдовзі дві знайшлися, замість інших двох висять підробки, кажуть музейні експерти. Страхова оцінка зниклих картин - близько 1 млн 200 тис грн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1136
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація