У СБУ обіцяють не вилучати у приватних підприємств санкційну програму "1С"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Обмеження діятимуть лише на державні структури. 

Служба безпеки України не збирається карати приватні підприємства за використання підприємств бухгалтерської програми "1С", яка потрапила до списку антиросійських сайтів. Про це заявила заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту у сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна.

"СБУ, насправді, не має ніяких питань до приватного сектора, який працює на законних підставах і стосовно 1С ніхто ні до кого приходити не буде. Крім того, такі візити виглядали б абсурдним: ми мали б до кожного з'явитися, такого не буде, буде повністю дотриманий закон", - наводить її цитату "Інтерфакс-Україна".

Лапутіна визнала, що програма для бухгалтерську обліку є монополістом на ринку, тому бізнесу важко даватиметься перехід на інше програмне забезпечення.

"Можу сказати, що приватного сектора це взагалі не стосується, ми не можемо впливати на приватний сектор, щось йому нав'язувати, ми можемо тільки рекомендувати звернути увагу на те, що дані, які отримуються від ваших бізнес-структур, обробляються в РФ", - додала представниця СБУ.

Вона додала, що цей фіскальний рік державним структурам дадуть завершити у чинному режимі. Від 2018 року "1С" працювати на українському ринку не буде.

"В наступному фіскальному році ця компанія ("1С" – ред.) не зможе брати участь у тендерах і відповідно працювати на цьому ринку", - сказала вона.

Як повідомлялося раніше,   президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року про запровадження санкцій щодо низки російських компаній. За рішенням на три роки мають заблокувати активи російських сайтів "ВКонтакте", "Одноклассники", "Мейл.ру" та "Яндекс" та заборонити інтернет-провайдерам надавати доступ до вказаних ресурсів. До списку санкційних потрапила і бухгалтерська програма "1С"

 

 

  

Залиште свій коментар

Вибір редакції