У США помер відомий український журналіст

На 66-му році життя у Вашингтоні помер колишній глава української служби Радіо Свобода, екс-директор "Прологу" Роман Купчинський.

19 січня у Вашингтоні помер відомий український журналіст, колишній директор української служби Радіо Свобода Роман Купчинський. Він пішов з життя після тяжкої хвороби у віці 65-ти років.

Купчинський народився у Відні, у 1949 році його родина переїхала до Сполучених Штатів. Він вивчав політології в університеті Лонґ Айленд, служив у американських збройних силах, був командиром стрілецького загону у В'єтнамі.

У 1978-88 роках він був президентом "Прологу", відомого українського видавництва та дослідницького центру в США, який публікував численні матеріали самвидаву українських дисидентів.

У 1991-му Купчинський очолив українську редакцію Радіо Свобода, коли ця радіокомпанія ще містилась у Мюнхені. Під його керівництвом українська "Свобода" розбудувала широку мережу журналістів на Заході й в Україні. За ініціативи Купчинського кореспондентський пункт Радіо Свобода був відкритий у Києві.

2002 року журналіст перейшов на аналітично-дослідницьку і став головним редактором "Звіту про організовану злочинність і корупцію". Його статті про українсько-російські відносини, російську енергетику й корупцію в енергетичній царині пострадянського простору були опубліковані в цілій низці наукових видань.

Останнім часом Купчинський працював в американському фонді "Джеймстаун", де зокрема досліджував діяльність російського "Газпрому". Купчинський є автором звіту "Російський зріджений газ – майбутнє поле геополітичної битви".

Романа Купчинського поховають на Національному кладовищі Арлінктон поблизу Вашингтона з усіма військовими почестями.

Читайте також:

Помер народний депутат Іван Сподаренко

2009 рік став рекордним за кількістю вбивств журналістів

Помер відомий письменник та журналіст Пьотр Вайль

У Тернополі назвуть вулицю на честь Ігоря Пелиха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: