Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна планує взяти під контроль ще 12 миль Чорного моря

Закон дасть можливість протидіяти контрабанді та нелегальному перетину кордону.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект закону "Про прилеглу зону України", який дозволить взяти під контроль 12 миль моря. 

За рішення проголосували 238 депутатів.

Законопроект передбачає встановлення статусу та визначення правового режиму прилеглої зони України, а також створює порядок здійснення у цій зоні прав України як прибережної держави. 

Прилегла зона України, згідно з законопроектом, - це морський район, який прилягає до територіального моря України, зовнішня межа якого - 24 милі. 

У разі ухвалення проекту закону Україна розширить прилеглу зону на 12 миль, зможе суттєво скоротити контрабандний трафік у Чорному морі, попередить випадки порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні. 

Також проектом пропонується внести зміни до законів "Про охорону культурної спадщини України", "Про Державну прикордонну службу України", "Про охорону археологічної спадщини України". 

Також у четвер, 8 листопда, Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу щодо акцизного податку на автомобілі у другому читанні і в цілому. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції