Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні озвучили страшну статистику хворих на діабет

Держава допомагає інсуліном, але цього недостатньо для збереження багатьох життів.

День боротьби з діабетом нагадав про епідемію цієї недуги в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість людей із цим діагнозом подвоюється кожні 15 років, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

В Україні налічується понад мільйон діабетиків, і майже 200 тисяч із них інсулінозалежні. Хворіти починають не лише люди поважного віку, а навіть діти 7,5 і 4 років. Це для них означає життя за суворим режимом, регулярні обстеження в медиків і щоденні багаторазові вимірювання рівня цукру. Традиційне обладнання з глюкометру і тест-смужок обходиться в 1,5-2 тисячі, а найсучасніший імплантат в усі 5 тисяч.

Відео День боротьби з діабетом: в Україні нараховується близько 200 тисяч інсулінозалежних

Інсуліном хворих забезпечує держава, ці ліки коштують мільярд гривень на рік. Але один інсулін не спроможний вирішити всіх проблем діабетика. Активіст Олександр Кацуба каже, що цукор у крові вимірює щонайменше чотири рази на добу за свій рахунок. Цього року МОЗ уперше закупило партію тест-смужок для дітей та вагітних – із розрахунку 700 одиниць на рік для кожного хворого, а це катастрофічно мало. Витрачати по кілька тисяч на це не можуть і пенсіонери, тому ризикують життям, але вимірюють цукор рідко. "Хотілося б більше уваги діабетикам, але бачите, виходить як", - кажуть такі хворі.

Згідно з прогнозом міжнародної діабетичної федерації, до 2030 року кожен десятий дорослий на Землі буде хворіти на діабет. Тобто кожні десять секунд лікарі будуть реєструвати три нові випадки захворювання на діабет, відзначають експерти.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції