В Україні відкрито пам’ятник заробітчанам

У закарпатському селі Колочава відкрито перший в країні пам'ятник заробітчанам, на ньому викарбувані сто імен загиблих на заробітках колочавців.

Перший в Україні пам'ятник заробітчанам відкрито 8 травня у гірському закарпатському селі Колочава.

Скульптурна композиція "Пам'ятник заробітчанам" відтворює картину прощання чоловіка з сім'єю. Голова сім'ї із торбою вирушає на заробітки, його на прощання обіймає маленька донечка. Поруч стоїть зажурена вагітна дружина із дитятком на руках.

"Я дуже часто приїжджаю до Колочави і постійно чую, що хтось загинув на заробітках. Після проведення у селі соціологічного дослідження статистика виявилася просто вражаючою: за останні 50 років із Колочави загинули на чужині понад 100 людей. Тобто, кожного року гине у середньому дві людини. В основному це молоді хлопці та чоловіки у розквіті сил. І не помічати цього не можна – бо це теж фронт, лише трудовий. Жодна війна не забрала у Колочави стільки життів, як заробітчанський фронт",- пояснив причини створення пам'ятника ініціатор, народний депутат Станіслав Аржевітін.

Збоку на плиті викарбувані сто імен загиблих на заробітках колочавців. Композиція стоїть у центрі села, на автобусній зупинці – місці, звідки не одне покоління колочавців проводжало своїх близьких на заробітки.

У Колочаві мешкають майже 7,5 тисяч людей. З них лише 20% сімей, де дітей виховують і батько, і мати. Так тут живуть вже не одне десятиліття.

"Якщо говорити на державному рівні, то наша держава повинна ставити подібні пам'ятки заробітчанам тільки за те, що вони щорічно до держави привозять від 6 до 8 мільярдів доларів своїм таким важким трудом. Це - великі інвестиції, які привозяться на територію України саме заробітчанам", - додав Аржевітін.

Сьогодні 30% закарпатців - на заробітках. Більшість з них працюють в Чехії та Росії. В середньому ж в Україні, заробляти на чужину щороку за офіційною статистикою їздять від 5 до 7 мільйонів людей.

Читайте також:

Заробітчани перевели в Україну півтора мільярда доларів за рік

15% українців хочуть назавжди покинути свою батьківщину

Доглядальниця-українка перерізала горло 88-річній італійці, щоб поїхати у відпустку

ВідеоПерший в Україні пам'ятник заробітчанам з'явився в закарпатській Колочаві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: