Вірус Petya інфікував понад 2100 мереж - поліція

У 66 випадках поліція розпочала кримінальні провадження.

До Нацполіції України надійшло вже 2108 повідомлень про інфікування комп'ютерних мереж вірусом-шифрувальником.

Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

За останню добу таких повідомлень надійшло близько 600. Щоправда, на третю добу після активізації вірусу організації звертались до поліції лише з метою консультації та документування уражених вірусом комп'ютерів.

Щодо блокування роботи комп'ютерної техніки за допомогою вірусу-шифрувальника до поліції офіційно подано 420 заяв. Із них - 309 звернень від приватного сектору країни та 111 - від державних організацій.

У 66 випадках поліція розпочала кримінальні провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. 354 такі факти внесені до журналу єдиного обліку про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

Нагадаємо, в Україні було інфіковано 12,5 тисяч комп'ютерів. За словами фахівців компанії, хакерську атаку було здійснено за допомогою віруса-здирника, що є новим варіантом Ransom:Win32/Petya, однак у той же час витонченішим за свого попередника. У Microsoft підтвердили провину софту M.E.Doc, який використовують у бухгалтерії та який створила українська компанія.

Загалом вірус виявився не таким "злим", як WCry: тоді постраждало до 300 тисяч комп'ютерів у 150 країнах, зловмисники отримали понад 100 тисяч доларів, щоправда в межах України ця хакерська атака була найбільшою в історії.

ВідеоРозробник вірусу "Петя" готовий до співпраці, аби зупинити хакерські атаки

Залиште свій коментар