Європа підтримала асоціацію з Україною

Європа підтримала асоціацію з Україною

Європа підтримала асоціацію з Україною / Фото: Голос России

Економічно Європа підтримує асоціацію з Україною, залишилася ще політична частина - голосування пройде у четвер.

Профільний комітет Європарламенту схвалив рекомендації Єврокомісії та Ради ЄС в економічній частині Угоди про асоціацію з Україною.

Однак остаточно позиція щодо переговорів з Україною щодо Угоди про асоціацію буде визначена у четвер, 17 листопада, під час голосування в рамках комітету з питань закордонних справ.

Про це у понеділок, 14 листопада, після закінчення засідання комітету з питань міжнародної торгівлі повідомив доповідач Павло Залевський (група Європейських народників, Польща).

"Що буде проголосоване у четвер, то буде проголосоване і на пленарному засіданні Європейського парламенту на початку грудня", - зазначив він.

"Мої пропозиції знайшли підтримку в комітеті й основний висновок рекомендацій полягає в тому, що за допомогою інтеграції української економіки з європейською позитивний ефект буде для обох сторін", - позначив суть пропозицій європейський депутат.

Залевський вважає, що прийняття таких рекомендацій не запізнилося в часі в світлі того, що переговори України і ЄС як по зоні вільної торгівлі, так і щодо Угоди про асоціацію вже завершені, не рахуючи політичного питання про перспективу членства, яке залишилося.

Зокрема, в рекомендаціях містяться пропозиції підтримати завершення переговорів по ЗВТ до кінця цього року, заклик до проведення реформ в Україні, які дозволять модернізувати інфраструктуру країни, визнати, що укладення Угоди про асоціацію надасть "подвійний засіб для зміцнення верховенства права в Україні для інвесторів", поглибить європейські принципи законів та демократії.

"Сьогодні ситуація така: Угода про асоціацію - на столі, але є умови парламенту, які містяться, зокрема, у попередній резолюції (критична резолюція ЄП по Україні у зв'язку зі справою Юлії Тимошенко), які деякі використовують для того щоб не парафувати Угоду в грудні", - пояснив євродепутат.

"Все залежить від Януковича, або він зрозуміє, що це - в його руках, він - глава держави і у нього є влада, не тільки формальна а й персональна, щоб вирішити цю головну проблему", - зазначив Завлевський.

"Яким буде остаточний результат - невідомо, але він продемонструє, що хоче парламент - або ми закличемо ратифікувати (угоду) якомога скоріше, чи ми вирішимо відкласти. Це буде зрозуміло у четвер", - підкреслив депутат.

Говорячи про позитивний результат рекомендацій в економічній частині, європейський політик разом з тим застеріг, щоб вони не створювали враження того, що так відбудеться голосування і в четвер.

"Можливо, що це (голосування в рамках комітету з питань закордонних справ) буде абсолютно інша історія", - припустив європейський політик.

Залевський впевнений, що зустріч президента Віктора Януковича з президентом Німеччини Крістіаном Вулфом і президентом Польщі Броніславом Комаровським у Вроцлаві в нинішній вівторок "вирішить багато чого".

"Я вірю, що завтра президент Вулф і Коморовський відкрито скажуть про це Януковичу. Робота щодо Угоди завершена, але є ще певні умови, які повинні бути виконані, які пов'язані зі справою Тимошенко. Президент (України) має усвідомити серйозність ситуації", - впевнений Залевський.

Нагадаємо, у віторок, 15 листопада Віктор Янукович відвідає Вроцлав. Там він обговорить відносини України з Польщею та Німеччиною.

Читайте також:

У МЗС заперечили відмову України від перспективи членства в ЄС

Кравчук: Європі легше підтримувати Україну, ніж боротись з Російською імперією

Грищенко не бачить причин, з яких Україну не візьмуть в Європу

Янукович їде до Польщі домовлятися про угоду з Євросоюзом

Німеччина не хоче приймати Україну до ЄС

Повʼязані теми:

Наступна публікація