У МЗС заперечили відмову України від перспективи членства в ЄС

Дата публікації
Перегляди
1652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МЗС заперечили відмову України від перспективи членства в ЄС

У МЗС України кажуть, що не поступалися ЄС / Фото: donbass.ua

Представники МЗС України кажуть, що питання закріплення членства в ЄС в угоді про асоціацію лишається невирішеним.

Питання перспективи членства в Угода про асоціацію між Україною і ЄС лишається досі невирішеним.

Тож інформація про те, що Україна відмовилася домагатися фіксації такої перспективи в Угоді про асоціацію, не відповідає дійсності, заявив представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв.

"Ні про які поступки мова не йшла. Була чітко зафіксована позиція української сторони про те, що ми хотіли б перспективу членства зафіксувати і позиція ЄС про те, що на рівні глав делегацій це питання вирішити неможливо", - пояснив представник України при ЄС.

За його словами, питання формулювання перспективи членства та її фіксація в Угоді про асоціацію є політичним питанням, "яке вимагає рішення на високому політичному рівні".

"Про це сказали як українська, так і європейська сторони в своїх офіційних повідомленнях по закінченні переговорів", - нагадав український дипломат.

Єлісєєв зазначив, що також не точна інформація в частині терміну дії Угоди.

"Ми знайшли компроміс, але те, що опубліковано, також не зовсім відповідає дійсності. Компроміс полягає в тому, що термін дії не обмежений, але через п'ять років, після того, як документ набере чинності років, Угода буде переглянута або через будь-який інший проміжок часу за обопільною згодою сторін ", - пояснив він.

"Після того, як про закінчення переговорів щодо Угоди про асоціацію, які пройшли минулої п'ятниці в Брюсселі, і про те, що невирішеним залишається одне питання - питання перспективи членства - заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, нічого не змінилося", - заявив сьогодні в Брюсселі Єлісєєв.

Нагадаємо, у понеділок "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела, близькі до переговорів, повідомила, що у ході переговорів щодо асоціації України з ЄС українська сторона відмовилася від вимоги прямої фіксації у договорі перспективи вступу до ЄС.

У резолюції Європарламенту, прийнятій 27 жовтня, йдеться про необхідність надати Україні перспективу членства в Євросоюзі. Водночас Європарламент вважає, що збереження судового вироку екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко у нинішньому вигляді містить ризики для укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Читайте також:

Європа готує Україні жорстку резолюцію через Тимошенко

Азаров готовий на все для підписання Угоди з ЄС

Європейські "друзі Тимошенко" підтримали асоціацію з Україною

ЄС не покине Україну, навіть якщо Янукович застрелить Тимошенко – комуністи

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація