Україна відмовилась від перспективи членства у ЄС - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
4790
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна відмовилась від перспективи членства у ЄС - ЗМІ

Україна-ЄС. Ілюстрація / Фото: Голос России

У ході переговорів щодо асоціації України з ЄС українська сторона відмовилася від вимоги прямої фіксації у договорі перспективи вступу до ЄС.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела, близькі до переговорів.

Як стверджують співрозмовники видання в обох переговорних командах, натомість українська сторона готова зробити односторонню заяву про свою "європейську ідентичність" і про те, що "кінцевою метою асоціації є повноцінне членство України в ЄС".

"Україна нарешті висловила готовність до односторонньої заявою про свою перспективу, і ми дуже цьому раді. Це вихід з нинішньої ситуації. ЄС не буде перешкоджати такій заяві України", - заявило джерело в зовнішньополітичній службі ЄС.

Вибір шляху односторонньої заяви створює для України іміджеву проблему, оскільки раніше українське керівництво і представники МЗС неодноразово декларували, що без чіткої фіксації європейської перспективи в тексті асоціації "угода буде порожньою" і підписувати її не має сенсу. Однак у МЗС України вважають, що зможуть впоратися з цим завданням.

"Я кому завгодно доведу, що угода в будь-якому випадку містить європейську перспективу! По суті, угода про асоціацію є дорожньою картою підготовки України до членства, це випливає з безлічі його положень", - заявив виданню дипломат, який брав участь в роботі над договором.

Нагадаємо, у резолюції Європарламенту, прийнятій 27 жовтня, йдеться про необхідність надати Україні перспективу членства в Євросоюзі.

Водночас Європарламент вважає, що збереження судового вироку екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко у нинішньому вигляді містить ризики для укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2 листопада Юлія Тимошенко звернулася до керівництва Європейського Союзу з проханням продовжувати співпрацю з Україною і підписати Угоду про асоціацію, незважаючи на її арешт.

Читайте також:

Європа готує Україні жорстку резолюцію через Тимошенко

Азаров готовий на все для підписання Угоди з ЄС

Європейські "друзі Тимошенко" підтримали асоціацію з Україною

ЄС не покине Україну, навіть якщо Янукович застрелить Тимошенко – комуністи

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4790
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація