Фламінго збилися зі шляху і помилково залетіли до Сибіру

Фламінго збилися зі шляху і помилково залетіли до Сибіру

Більша частина фламінго веде осілий спосіб життя в теплих країнах / Фото: National Geographic

Теплолюбні фламінго прилетіли до Томської області Росії, де вже два тижні тримаються морози.

П'ятеро теплолюбних фламінго, які прямували на зимівлю на південь, збилися з курсу і прилетіли до Західного Сибіру, ​​де вже два тижні тримаються мінусові температури.

Птахів виявили мешканці Кривошеїнського району Томської області. Двох фламінго вдалося зловити, одного з них поранили сороки.

Постраждалого птаха забрав до себе єгер, йому надали допомогу. Потім фламінго вирішили передати до зоопарку Сіверська - закритого міста-супутника Томська.

За словами ветеринарів, зараз фламінго почуваються нормально.

"Наука не може пояснити, як вони (фламінго) тут опинилися, відхилення від курсу досить значне", - зазначив керівник відділу мисливського господарства обласного департаменту природних ресурсів Максим Даниленко.

Він також нагадав, що протягом останніх двох тижнів у регіоні тримаються морози.

Зараз велика частина фламінго веде осілий спосіб життя в теплих країнах в Африці, Південно-Східній та Центральній Азії, Південній і Центральній Америці. І тільки північні популяції птахів мігрують напередодні зими.

У той же час начальник обласного департаменту охорони навколишнього середовища Олександр Адам вважає, що птахи прилетіли до Сибіру, тому що у них збереглися рефлекси до давніх міграційних шляхів.

Виявляється, 30 мільйонів років тому фламінго, разом з носорогами та шаблезубими тиграми, мешкали на територіях, де зараз розташована Томська область Росії.

Читайте також:

Світу погрожують апокаліпсисом і пропонують тікати в Сибір

До Криму прилетіли рожеві пелікани

Взимку в Україну прийдуть сибірські морози

Носорог пролетів 160 км догори дригом, прив'язаний до вертольота

Повʼязані теми:

Наступна публікація