До Криму прилетіли рожеві пелікани

На озера поблизу Феодосії прилетіли кілька сотень рідкісних птахів, які зазвичай проводять літо в дельті Волги під Астраханню.

Рожеві пелікани, які зазвичай проводять літо в дельті Волги під Астраханню, цього року прилетіли до Криму, на острівки солоних озер у районі Феодосії.

Як розповів науковий співробітник Опукського природного заповідника Ігор Сікорський, на озерах Камишинський луг і Кояшському зараз можна побачити від 500 до 1000 рожевих пеліканів.

"Точніше підрахувати складно, оскільки обережні птахи підпускають спостерігачів не ближче, ніж на сотню-іншу метрів. Своє літнє кримське дозвілля вони проводять досить одноманітно - з ранку відлітають кудись поїсти рибки (найімовірніше, на Фронтове водосховище), а потім цілий день сидять на воді, збившись у великі зграї", - пише газета Феодосії "Победа".

За спостереженнями Сікорського, це, судячи з оперення, вже дорослі птахи, які десь відгніздилися цього року.

Линяють рожеві пелікани один раз на рік - із середини літа.

У Криму пелікани з'являються рано навесні, вже в перших числах березня, в північніші райони летять дещо пізніше. З кінця квітня можна побачити рожевих пеліканів, що пролітають до місць майбутніх гніздових колоній. У цей час вони тримаються вже парами.

Відлітають на зимівлю вони досить пізно, після початку заморозків. А наступної весни молоді особини до рідних гнізд не повертаються. Перші два-три роки життя пелікани не гніздяться і проводять цей час, найімовірніше, десь поблизу від місць зимівлі.

Читайте також:

У Криму море прогрілося до +27 градусів

Екологи: влада приховує масовий розстріл дельфінів на Миколаївщині

Загадковий пташиний мор прийшов у Севастополь

Під Одесою багатодітна родина з'їла зграю лебедів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: